"MİS GİBİ FESTİVAL" BAŞLADI

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncü kez düzenlenen Çiçek Festivali muhteşem bir şölenle kapılarını açtı.

"Geliri Üniversite Öğrencilerine"

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 14üncü kez düzenlenen Çiçek Festivali muhteşem bir şölenle kapılarını açtı. 70 üreticinin, toplam 500 kamyon çiçekle yer aldığı festivalin açılışında konuşan Başkan Akpınar "Bir yılda 10 bin fidanı toprakla buluşturduk, evlenen her çift için ağaç diktik ve her yeni ruhsat için ağaç dikimini zorunlu tuttuk" dedi. Akpınar, festival gelirinin üniversite öğrencilerine burs olarak verileceğini söyledi.

500 Kamyon Çiçek

Bayındırdan sonar, en büyük çiçek organizasyonu olan Karşıyaka Belediyesi Çiçek Festivali bu yıl 14üncü kez açıldı. 15 - 18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek organizasyona, 70 üretici, toplam 500 kamyon çiçekle katıldı. Yüzlerce çeşit çiçek, meyve fidanı, saksı, gübre de üreticiden tüketiciye ulaştırıldı. Festivalin açılışına büyük ilgi gösteren İzmirliler de balkon ve bahçeleri için en güzel çiçekleri satın aldı. Festival süresince; Cuma akşamı Mecaz, Cumartesi akşamı Turabi Değerli, Pazar akşamı Grup Lal ve Pazartesi akşamı ise Düş Gezginleri konseri yapılacak.

Geliri Karşiyakanin Filizlerine

Açılış töreninde konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Çiçek üreticisi ile doğa ve yeşil tutkunlarını böylesi bir etkinlikte bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üreticiyi ve kooperatifçiliği desteklemeye devam edeceğiz. Karşıyakalıları sadece bu festivalde değil, 365 gün cennet bahçelerinde yaşatacağız" dedi. Başkan Akpınar, festival gelirinin, ‘Karşıyakanın Filizleri projesi kapsamında belediyeden burs bekleyen üniversite öğrencilerine aktarılacağının da müjdesini verdi.

"Kimse Doğa Sevgimizi Sınayamaz"

Karşıyakayı sporun başkenti yapmak için mücadele verdiklerini de dile getiren Başkan Akpınar "1912 Zühtü Işıl Spor Kompleksimizi yarın açıyoruz. Bazıları, mevcut spor tesislerini yıkarken, bizler yenilerini yapıyoruz. Kimileri yıkar, kimileri yapar, işte farkımız budur" diye konuştu. Akpınar "Sahildeki palmiyeler kesilecek" iddialarına ilişkin de "Bizler Gezi Ruhunu yaşayan ve taşıyan insanlarız. Bir yılda 10 bin fidanı toprakla buluşturduk, evlenen her çift için ağaç diktik ve her yeni ruhsat için ağaç dikimini zorunlu tuttuk. Kimse bizim doğa ve yeşil sevgimizi sınayamaz" ifadelerini kullandı. 

 

(Karşıyaka Belediyesi)


Paylaş: 

Diğer Haberler