NAMIK KEMAK ÜNİVERSİTESİNDEN SERGİ

Namık Kemal Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri tarafından 2015- 2017 eğitim öğretim yıllarında yürütülen çalışmalardan oluşan "Peyzaj Mimarlığı Bölümü Proje Sergisi" düzenlendi.

NAMIK KEMAK ÜNİVERSİTESİNDEN SERGİ


Fen 
Edebiyat Fakültesi Fuaye alanında açılan sergisinin amacı Peyzaj Mimarlığı Bölümü eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanında akademik, lisans ve yüksek lisans projeleri ile bölgeye katkı sağlamayı hedeflediklerini belirttiler .Tekirdağ ilinde yer alan kamusal açık ve yeşil alanların planlama ölçeğinden tasarım ölçeğine kadar çalışmaları yapılarak, planlamadan sonra gelen tasarım aşamasında da ev bahçesi ölçeğinden başlayıp kentsel tasarım ölçeğine kadar çalışmalar yapılabileceğini vurguladılar.

Sergide 110 eser 
Tekirdağ il sınırlarında bulunan Ev Bahçesi, Mahalle Parkı, Sahil, Kent Meydanı, Sanayi Alanı ve Afet Parkı gibi alanların proje dersleri kapsamında yapılan planlama ve tasarım posterleri de yer aldı. Bu alanlar ile beraber farklı malzemelerle üniversitenin yerleşke maketleri de sergileniyor. Sergi 31 Mart tarihine kadar açık kalacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler