Nitelikli ve Özgün Tasarımlar

AA Peyzaj Tasarım Planlama kurucusu ve başarılı kadın girişimci Peyzaj Yüksek Mimarı Aynur Akdaş 16 yıldır farklı konsept ve mekanlardaki özgün tasarımlara imza atıyor.

Nitelikli ve Özgün Tasarımlar

 

AA Peyzaj Tasarım Planlama'nın çalışmaları hakkında bilgi veren Aynur Akdaş; "AA Peyzaj Tasarım Planlama olarak, yurt içi ve yurt dışında peyzaj projelerini firmamız kendi bünyesinde tasarlamakta ve talep halinde uygulamasını yapmaktadır. Aynı zamanda firmamız büyük projelerde de peyzaj konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Tasarımlarımızın hayata geçirilmesi konusunda uzman taşeron ve tedarikçilerimiz ile birlikte güçlü bir kadroya sahibiz. Deneyimli uygulama ekibimiz ile tasarımlarımızı projelere uygun olarak hayata geçiriyoruz. Residance, villa, bağ evi, çiftlikler, sosyal alanlar, rekreasyon alanları, spor alanları, otel, tatil köyü, alışveriş merkezleri, meydan, anıtsal mimari objeler gibi spesifik konularda iddialı ve özel tasarımlara imza attık" dedi.

 

"Keyif dolu bahçeler"

Tasarımın önemine dikkat çeken Akdaş, "Müşterilerimizin hayallerini dinleyip, teknik bilgi ve estetik yorumlarımızı katarak, mekanlarda ölçü ve fonksiyonelliğin doğru bir şekilde yerleştirilmesini sağlıyoruz. Her üretim her mekan, bunlar arasındaki geçiş, aynı anda hem estetik hem işlevselken, çevresi, yeri, coğrafyası, bitki örtüsü, topografyası ile uyumlu bir denge içinde olmasına dikkat ediyoruz" dedi.

 

"Ekolojiye uygun tasarımlar"

Özellikle pandemi döneminde doğa ve çevrenin önemini çok daha fazla anlaşıldığını belirten Akdaş, "Ben ve çalışma arkadaşlarım bu sürecin öncesinde de mevcut tasarım alanlarında sadece maviyi yeşili değil var olan toprağı, kayayı, karıncayı, kuşu koruyup gözetmek gerektiğine inanıyorduk ve projelerimizi bu şekilde tasarlıyoruz. Mekanda giysiyi yani malzemeyi, kullanım amacını, fonksiyonelliği, teknik detayları değiştirdiğiniz an giysi değişir. Yeri gelir sadece tek bir malzeme ile mekanlara yeni bir hayat, bir tarz verebilirsiniz. Bu nedenle malzeme tasarımın özgünlüğü önemlidir. Görsel, kimlik ve estetik üretiminde etkilidir" dedi.

 

 

 

aa peyzaj

 

 

 

"Doğanın Gücü, Etkileşim, İletişim"

Peyzaj uygulamalarının sürdürülebilir geliştirilebilir olmasına vurgu yapan Akdaş, "Doğanın gücünü tasarımlarıma dahil ederim. Tasarım sadece bugünü değil geçmişi ve geleceği de kapsamalıdır.  Tasarım fiziksel, sosyal ve psikolojik bir etkiye sahiptir. İçinde bulunduğumuz hızlı teknolojik dönüşümler çağında, tüm bu ilişkilerin sağlıklı, sürdürülebilir ve dengeli kurulabilmesi önemlidir. Tasarımlarımda zaman zaman ileriye dönük boşluklar yada dönüşebilir alanlar yaratmayı tercih ederim" dedi.

 

 

"Tasarım ve uygulama konusunda tecrübeli"

Akdaş, firmasının ana bileşenlerinin, küçük ölçekten büyük ölçeğe her alanda tasarım ve proje hazırlamak olduğunu, anahtar teslim işlerde, kaliteli ve problemsiz taahhüt hizmetleri verdiğini ifade etti. Akdaş, "Firmamız özel ve kamu ihalelerine, tasarımcı, proje üreticisi veya müteahhit olarak katılmaktadır. Pek çok şirkete taşeronluk yapıyor, taahhüt etmiş olduğumuz uygulamalardan kesin kabul sürecine kadar sorumlu olarak, zamanında teslim etmek üzere iş organizasyonu yaparak çalışmalarını sürdürüyoruz.  Proje hazırlama ve uygulama hizmetlerimizde zamanında müdahalelerle, proje maliyetine ek yük getirmeden işlerimizi zamanında teslim ediyoruz." dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler