Oda Yönetimi Tekirdağ Üniversitesi’nde Genç Peyzaj Mimarlarıyla Buluştu

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileriyle ve üyeleriyle "Peyzaj Mimarları Odası Geleceğin Peyzaj Mimarları ile Buluşuyor" söyleşisi gerçekleştirdi.

Oda Yönetimi Genç Peyzaj Mimarlarıyla Buluştu

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve Yeşil Mimarlar Topluluğu’nun daveti ile 30 Mayıs Pazartesi günü Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileriyle ve üyeleriyle "Peyzaj Mimarları Odası Geleceğin Peyzaj Mimarları ile Buluşuyor" söyleşisi gerçekleştirdi.

Oda tarafından yapılan açıklamada, “15. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Otuzoğlu, 2. Başkanı Barış Işık, Genel Sekreteri Özay Yerlikaya’nın katıldığı söyleşide Odamız, bağlı olduğumuz üst birlik TMMOB, tüm dünyada Peyzaj Mimarlarının çatısı olan ve uluslararası üyesi olduğumuz IFLA, Peyzaj Mimarları Odası Öğrenci Üye Komisyonu (PMOGenç) faaliyetleri ve mesleğimiz hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Söyleşinin moderasyonu PEMKON Dönem Başkanı ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Rüya YILMAZ tarafından yapılmıştır. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık, Şehir Planlama ve Resim Bölümü Öğretim Üyelerinin de katıldığı sunumun ardından gerçekleştirilen soru cevaplar ile Peyzaj Mimarı öğrencilerimiz Odamız ve mesleki konular hakkında bilgilendirilmiştir. Söyleşiye katılan tüm öğrencilerimize ve üyelerimize teşekkür ederiz” denildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler