ÖDEMİŞ SERGİSİ AÇILDI

Ödemiş’te 8’nci Süs Bitkileri Sergisi bugün açıldı. 4 gün açık kalacak sergi, 18 Kasım’da sona erecek. Bu yıl 75 firma ve 110 standın açılacağı süs bitkileri sergisine İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Manisa ve Muğla illerinden firmaların katılaca

ÖDEMİŞ SERGİSİ AÇILDI

 

Ödemiş’te 8’nci Süs Bitkileri Sergisi bugün açıldı. 4 gün açık kalacak sergi, 18 Kasım’da sona erecek. Bu yıl 75 firma ve 110 standın açılacağı süs bitkileri sergisine İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Manisa ve Muğla illerinden firmaların katılacağı bildirildi.

 

İkinci sırada

Ödemiş’te üretim ve pazarın sektörel bazda büyümesi ve şemsiyenin daha da genişlemesinin ancak ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının desteği büyüyeceğini dile getiren Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanı Selahattin Bağlı: “Ödemiş’te alternatif ürün bazında çiçekçilik sektörü artık 3 bin 500 işletme, 10 binin üzerinde kişi ile üretim yapıyor. Bu sektörün Ödemiş’in dev bir holdingi olduğunu dile getirmek abartı olmaz. Ülkemiz ve havzamıza büyük katkı sağlayan çiçek ve süs bitkileri, sadece bizim sorumluluk alanımızda değil. Bu sektör hayvancılıktan sonra ikinci sıraya oturdu ve istihdam sağlayan sektör haline geldi. Bölge ekonomisine bu kadar katma değer sağlayan süs bitkileri sektöründe sivil toplum kuruluşlarının desteği bu alanı bir değil, on adım öteye taşıyacaktır. Ama bu konuda serginin açılmasına az bir süre kala Ödemiş içinden destek görmememiz bizi oldukça üzmüştür.” dedi.

 

Geniş katılım

18 Kasım’da sona erecek süs bitkiciliği sektörünün bu önemli buluşmasının açılışına Orman ve Su İşler Bakanlığı Ağaçlandırma Daire Başkanı İbrahim Yüzer, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tohumculuk Daire Başkanı Metin Kayıcıoğlu, Orman Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şeker, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, Büyükşehir Belediyesi Tohum Daire Başkanı Ziya Çavdar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Peyzaj ve Ağaç A.Ş. Genel Müdürü Eyüp Karahan da katıldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler