ÖĞRENCİLERİN SARIÇAM PROJE ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Adananın merkez ilçe Sarıçam Belediyesi ile Çukurova Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü arasında yapılan mutabakat ile öğrenciler saha çalışması kapsamında Sarıçam’da yaptıkları proje çalışmalarını tamamladı.

ÖĞRENCİLERİN SARIÇAM PROJE ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

 

Adana'nın merkez ilçe Sarıçam Belediyesi ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü arasında yapılan mutabakat ile bu eğitim döneminde öğrenciler saha çalışması kapsamında Sarıçam’da iki ayrı bölgede yaptıkları proje çalışmalarını tamamladı.

Projenin tamamlanması nedeniyle Ata İlköğretim Okulu toplantı salonunda proje tanıtımı yapıldı. Öğrenciler Osmangazi Mahallesi TOKİ konutları alanında ve Menekşe, Bayram Hacılı bölgesinde yaptıkları peyzaj çalışmalarına ilişkin projeleri anlattılar.

Başkan Zenbilci öğrencilerin sunumunun ardından yaptığı değerlendirmede her iki bölgede yapılan 20’şer projenin tamamının birbirinden güzel olduğuna işaret ederek, “Öğrencilerin çalışmaları çok güzel. Faydalanılacak projeler. Para kazanma kaygısı ile değil amatör bir ruh ile yapılan çalışmaların çok güzel neticeler ortaya çıkardığını görüyoruz. Bu projelerin 5-10 yıl sonra uygulandığını gördüğünüzde sizlerde çok mutlu olacaksınız. Bu projenin uygulanması için Kültür ve Turizm bakanımız ile görüşeceğim. Daha önce bahsetmiştim. Bunun uygulanması için çalışma yapacağım. Projede bizim görmek istediğimiz seyir kulesi, su oyunları merkezi ve gençlik şölen alanı gibi eksiklikler var. Bunlar tamamlanabilecek şeylerdir.” dedi.

ÇÜ Peyzaj Mimarlığı son sınıf öğrencilerinin saha uygulaması hakkında Prof. Dr. Faruk Altunkasa bilgi verdi. Altunkasa, saha ve uygulanabilecek projelerin öğrencilerin gözü ile hazırlandığını söyledi. Tamamen bölgede yaşayan insanların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak ve bu bölgeye turizme açmanın ön koşul olarak görüldüğünü söyledi. Yar.Doç. Dr. Cengiz Uslu, iki asistan ve 30 öğrencinin görev aldığı projelerin tanıtımının ardından Başkan Ahmet Zenbilci emeği geçen öğretim üyelerine birer plaket takdim etti.

Kaynak: www.haber01.com


Paylaş: 

Diğer Haberler