ORDU ÇİÇEK BAHÇESİ GİBİ

Ordu, Büyükşehir olmanın farklılığını yaşıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği yatırımlarla Ordu’ya fark katmaya devam ediyor.

ORDU ÇİÇEK BAHÇESİ GİBİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz. "Doğal güzellikleriyle Karadenizin incisi olan Ordu, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları ile de farklılığına fark katmaya devam edecek" dedi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren Ordunun karayolu güzergâhları üzerinde bulunan ana arterlerinde, yeni peyzaj uygulamalarına giden Başkan Enver Yılmaz,  ekibiyle birlikte hayata geçirdiği çalışmalarla vatandaşların takdirini alırken, Büyükşehir Belediyesinin de farkını hissettiriyor. Özellikle il dışından gelen gurbetçilerin ve yerli- yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken peyzaj düzenlemeleri, Ordunun farklılığına fark katmaya devam ediyor.

3 AYDA 700 BİN ÇİÇEK DİKİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı Park Bahçeler Şube Müdürlüğünce, ana arterler ve park alanlarında, geride kalan 3 aylık kısa bir süre içerisinde önemli çalışmalara imza atıldığını belirten Başkan Enver Yılmaz, içerisinde Altınordu, Ünye ve Fatsanın da bulunduğu 11 ilçede toplam 700 bin adet farklı türlerde mevsimlik çiçek dikildiğini söyledi.

Ortaya çıkan görünümün herkes tarafından takdir gördüğünü söyleyen Başkan Enver Yılmaz ,"Sadece çiçek ve fidan dikimi değil, parklarımızın genel bakımını da gerçekleştiriyoruz. 700 bin çiçeğin dışında kendi tesislerimizde ürettiğimiz binlerce bitkiyi de bu alanlarda kullandık. İmal ettiğimiz yüzlerce bank ve piknik masalarını halkımızın hizmetine sunarak özellikle iftarlarını bu alanlarda açmak isteyenlere imkânlar sağladık. Görüyoruz ki birçok yeşil alan ve park alanında yüzlerce Ordu lu aileleri ile birlikte iftar açıyor. Bundan da Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Daha yaşanabilir bir Orduyu onların hizmetine sunmak için gece gündüz çalışıyoruz" dedi.       

DÜN NE SÖZ VERDİYSEK, BUGÜN HAYATA GEÇİRİYORUZ

Başkan Enver Yılmaz, Ordunun her bölgesinde, Büyükşehir Belediyesinin projelerini ve hizmetlerini vatandaşların görmeye başladığını da söyleyerek, Ordunun Karadenizin parlayan yıldızı olacağını ve bunun için yoğun bir çalışma temposu sergilediklerini belirtti.  

Doğal güzellikleriyle Karadenizin incisi olan Ordunun, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları ile de farklılığına fark katmaya devam edeceğine vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, "Dün ne sözü verdiysek, bugün, bu sözlerimizi hayata geçiriyoruz. Yollarıyla, alt yapısıyla, çevre görünümüyle artık Ordu, Büyükşehir olduğunu hissettiriyor. Yıllarca iddiamız, ‘Ordunun Karadenizin parlayan yıldızı olacağı şeklinde idi. Bizler bu iddiayı somut adımlarla hayata geçiriyoruz. Havalimanının, çevre yolunun, dere yolunun açılması ile birlikte de ulaşımda sorunu kalmayarak yerli ve yabancı turistlerin gözbebeği olacak Ordu, mor menekşesini, fındığını, tarihi ve doğal güzelliklerini, eşsiz kıyılarını herkesin beğenisine sunma fırsatı yakalayacaktır. Bunun en yakın örneğini de inşallah kısa bir süre sonra havalimanının hizmete girmesi ile birlikte göreceğiz. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak şimdiden bizler hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ordudaki değişimi hep birlikte yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz" şeklinde konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler