Oya Fidancılık Sevgiyle Büyüyor

Türkiye’de ve dünyada en fazla oya ağacı üreten firmalar arasında yer alan Oya Fidancılık yirmi yılı aşkın süredir üretim hayatına devam ediyor.

Oya Fidancılık Sevgiyle Büyüyor

 

Peyzaj Mimarı Kudret Karataş; "Oya ağaçları çiçeklendikleri dönemde bulundukları yerde tam bir görsel şölen sunuyor. Bu ağaçların anavatanı Japonya ve Çin'dir ve 50 farklı türü vardır. Genelde renkli çiçeklerinin sunduğu güzellik için yetiştirilirler ve uzun dönem çiçekli kalırlar. Pembe, lila beyaz ve kırmızı tonlarda çiçekleri vardır. Yalnızca çiçek açtığında değil, çiçeksiz dönemde de sütlü kahve-pembesi renkli düzgün ve parlak gövdesiyle göz alıcıdır. Yavaş büyürler sonbaharda yaprakları kırmızı renk alırlar. Güneşli ortamları severler ve peyzaj alanlarında soliter ağaç ve çalı formlarda kullanılırlar. Ayrıca yol ağacı olarak da kullanıma uygundur" dedi.

 

oya

 

"En Büyük Oya Fidanı Üreticisi"

Oya Fidancılık'ın üretim profilinden bahseden Karataş, "Oya ağacı, Palmiye çeşitleri, Bonsai Zeytin ve Zakkum türlerinin üretimini yapıyoruz. Bu alanda sektörde yerimizi hızlı bir şekilde aldık ve geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Bunu yaparken ki asıl hedefimiz daha yeşil bir gelecek için çalışmak. Ülkemizde ve dünyada en fazla oya ağacı yetiştiren ve tamamen yerli sermaye ile kurulmuş firmalardan biriyiz. Oya Fidancılık olarak 400 dekar alanda oya yetiştiriciliği yapıyoruz. Farklı boylarda ve çaplarda toplamda 200 bin adet oya ağacımız mevcut. Ayrıca 100 dekar alanda palmiye yetiştiriyoruz. Farklı boy ve çeşitlerde toplamda 50 bin adet palmiye ağacımız var"

 

oya

 

 

oya

 

"Hedef Yeni Pazarlara Açılmak"

"Oya Fidancılık'ın değerlerine bağlı kalarak ve faaliyetlerimize değer katarak bu alanlarda en kaliteli ürün ve hizmet sunuyoruz. Müşterilerimizden tedarikçilerimize, çalışanlarımızdan topluma kadar tüm paydaşlarımız için değer yaratmayı amaçlıyoruz. Kendi arazilerimizde özenle ürettiğimiz ve kalitesinden emin olduğumuz oya ağacı, palmiye ve bonsai zeytin ihracatımızı arttırmak birinci sınıf kalitedeki ürünlerimizi yeni ülkelere ulaştırmak ve ülkemizdeki istihdama olan katkımızı artırmak istiyoruz. Ürün ve hizmetlerimizi kalite ve etik değerler çerçevesinde beklentilerin üstünde ve ekonomik koşullarda sunmak hedefindeyiz. Yaşadığımız çevreye değer katacak projelere imza atıp yaratacağımız farklılıklarla memnuniyeti en üst düzeye çıkarmayı istiyoruz" dedi.

 

oya

 

oya


Paylaş: 

Diğer Haberler