PARKLAR VE PEYZAJ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

PARKLAR VE PEYZAJ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Çukurova Belediyesi ile Çukurova Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü parkların ve ilçenin peyzajı konusunda işbirliği yapma kararı aldı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in daveti üzerine gerçekleşen görüşmede, parklara kimlik kazandırmak, halkın katılımını artırmak ve öğrencileri de projelere katma konusunda görüş birliğine varıldı.


“ÜNİVERSİTEMİZDEN DE DESTEK İSTİYORUZ”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in çağrısı üzerine Çukurova Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süha Berberoğlu, Prof. Dr. Faruk Altunkasa ve Doç. Dr. Cengiz Uslu ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tesislerinde bir toplantı gerçekleştirildi. Eski parkların yenilenmesi konusu da dâhil olmak üzere yapılacak yeni parklar ve ilçenin peyzaj açısından gidişatına yön vermek amacıyla Çukurova Üniversitesi’nden destek istediklerini vurgulayan Başkan Soner Çetin, “Biz ‘Biz her şeyi biliyoruz’ diyen anlayışta değiliz. Bu mümkün değil zaten. Alanında usta olan üniversitemizden ‘Biz olsaydık şöyle yapardık’ diye düşündükleri her konuda yardım rica ediyoruz” diye konuştu.


PEYZAJ ÖĞRENCİLERİ DE DEVREDE OLACAK

“Parklar birbirinin aynısı olmasın, farklı olsun, mantığı ve konsepti olsun” diyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e yanıt ÇÜ Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Süha Berberoğlu, Prof. Faruk Altunkasa ve Doç. Dr. Cengiz Uslu’dan geldi: “Parkların güzelleşmesi kadar halkın daha yoğun biçimde kullanması da çok önemli; bunun için de çaba göstermeliyiz.” Toplantıda, Çukurova Belediyesi ile Çukurova Üniversitesi arasında yapılacak işbirliğinin meclis kanalıyla resmiyet kazanması, bir peyzaj komisyonu kurulması ve ayrıca Peyzaj Bölümü öğrencilerinin hem Çukurova Belediyesi’nde uygulamalı staj yapması, proje hazırlaması ve uygulamasına da katılması konularında karar verildi.


 


Paylaş: 

Diğer Haberler