PARK,YEŞİL ALAN VE REFÜJLERDE BAHAR HAZIRLIĞI

Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde bahar hazırlıkları sürüyor. Çalışmalar kapsamında Şehir merkezindeki parklarda ve yol orta refüjlerinde bakım ve peyzaj çalışmaları devam ediyor.

PARK,YEŞİL ALAN VE REFÜJLERDE BAHAR HAZIRLIĞI

Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sorumluluk alanları içerisinde olan park, bahçe ve yol orta refüjlerinde bahar mevsimi için hazırlıklar yapılıyor. Park, bahçe ve yol orta refüjlerinde bulunan peyzaj bitkileri ve güllerin etrafındaki kuruyan yapraklar temizlenerek toprak tabanları havalandırılıyor.  Tüm bölgenin belleme çalışmasının ardından tesviye yapılmasına müteakip çiçek dikimine başlayan ekipler görsel güzelliğin yanı sıra kalıcılığı da ön planda tutarak, her dönem yeşil kalacak, bitki ve çalıların dikimine ağırlık veriyor. Ayrıca görselliği ile dikkatleri çeken değişik renkteki lalelerin dikim çalışmaları da yapılıyor.

Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin mahallelerde de bahar hazırlığı çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Park ve Bahçeler Müdürü Bahadır Çimen, Bitkilendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına, ilçedeki tüm parklarda, yeşil alanlarda, kaldırımlarda, refüjlerde ve kavşaklarda devam edileceğini söyledi. Çalışmalar hakkında Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcıkı bilgilendiren Bahadır Çimen, Yılın her mevsimi dikilebilen taflan, ateş dikeni, pitosporum, sarı papatya vb. çalı gurubu bitkilerin, diğer çiçeklerin ve ağaçların, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki fidanlıkta üretim standardının ve kapasitesinin arttırıldığını belirtti.
Başkan Alıcık, üretim kapasitesin artmış olmasının ve ilçenin yeşillendirilmesi ve renklendirilmesinde dışarıya bağımlı kalınmamasının memnuniyet verici olduğunu ve bu yöndeki çalışmaların titizlikle devam ederek görsellik açısından zengin duran gül, lale, mevsimlik çiçek, çalı grubu bitkilerin ve  ağaçların dikilmesini istedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler