PEYZAJ MİMARLARI ODASI İFTARDA BULUŞTU

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi’nin düzenlemiş olduğu iftar programında İstanbul’a değer katan peyzaj mimarları bir araya geldi.

PEYZAJ MİMARLARI ODASI İFTARDA BULUŞTU

 Ev sahipliğini Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ağaç Aş Genel Müdürü Sayın Murat Ermeydan ın yaptığı iftar programına, İstanbul Üniversitesi Orman Fak. Dekanı Prof. Dr. Ahmet YEŞİL, Yrd. Doç. Dr. Erhan Ulvi EROL, Yrd. Doç. Dr. Sayın Aysel ULUS,  Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Kart Aktaş, Yrd. Doç. Dr. İpek  Müge ÖZGÜÇ ERDÖNMEZ, Doç. Dr. Cihan ERDÖNMEZ, Araştırma Görevlisi Selim BAYRAKTAR, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ yöneticileri ve peyzaj mimarları katıldı.

 Alibeyköy fidanlığında yoğun bir katılımla gerçekleşen iftar programında Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesinin 10. Dönem faaliyetleri ve gelecekteki planlarıyla ilgili sunuma da yer verildi. Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Sayın Murat ERMEYDAN konuşmasında, ‘Göreve geldiğim günden bu yana biz neler yaptık neler yapmayı hedefliyoruz sizlerle paylaşmak için böyle güzel bir organizasyon vesilesiyle bir araya gelelim istedik. Odayla ilgili, peyzaj mimarlığı ile ilgili neler yapılabilir bunun çalışmalarını yapıyoruz. Mesleği daha iyi konularda nerelere getirebiliriz, kamuda bilinirliği ve istihdamı sağlamak için nerelere müdahale etmeliyiz gibi birçok konuyu içeren komisyonlar kurduk. Ancak biz bir arada olunca, mesleğimize sahip çıkınca güçlü oluyoruz. Peyzaj mimarları olarak hangi coğrafyada yaşarsak yaşayalım ihtiyaçların bilincinde olarak, toplumumuza, ülkemize, mesleğimize ve insanlığa karşı sorumluluklarımızı gözden geçirerek omuz omuza yol almalıyız. Katkı ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. ‘ dedi.

 

Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Sayın Murat Ermeydan ın davetlileri uğurlamasının ardından iftar programı sona erdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler