PEYZAJ MİMARLIĞI ADAYLARI ÇOCUKLAR İÇİN TASARIM YAPACAK

PEYZAJ MİMARLIĞI ADAYLARI ÇOCUKLAR İÇİN TASARIM YAPACAK

Firma, yaratıcı bir çalışmayla insanlara verdiği önemi gösteren yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Bölgedeki Şehit Öğretmen Neşe Alten İlköğretim Okulunun bahçe peyzajını düzenleyecek olan Amplio, bunu yine başka öğrencilere yarar sağlayacak bir şekilde yapmayı planlıyor. Bahçenin peyzaj çalışmalarını, peyzaj mimarlığı öğrencilerinin sunacağı projelerden biri ile oluşturmak için bir yarışma başlatıyor. Bu yarışma ile ilkokul öğrencilerinin okullarındaki bahçelerinde oyun oynadıkları alanları üniversite öğrencileri tasarlayacak, böylece öğrencilerden öğrencilere bir bağ kurulmuş olacak.

Peyzaj mimarlığı 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmada, katılacak projelerde aranan nitelikler ise yaratıcı ve uygulamaya dönük, kullanılabilirliği yüksek projeler olması. Aynı zamanda engelli öğrencilerin ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduran bir mimari plan bekleniyor.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Amplionun Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu; ticari yatırımlar kadar çevreye de katkıda bulunmaya özen gösterdiklerini belirtirken;Haliçte bir bütünlük oluşturmaya çalıştıklarını ve bunları özel girişimleriyle de taçlandırdıklarını söylüyor.

Dereceye giren projelere hem para ödülü hem 1 yıllık burs...

Başvuruların 1 Kasım 2013e kadar devam edeceği yarışmada proje teslimi için son tarih 15 Kasım 2013 olarak belirlendi. Sonuçların 22 Kasım 2013de ilan edileceği yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek.


Paylaş: 

Diğer Haberler