PEYZAJ MİMARLIĞI KONGRESİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, 5. Peyzaj Mimarlığı Kongresi’ni ‘Dönüşen Peyzaj’ temasıyla, 21- 24 Kasım 2013 tarihleri arasında Adana`da gerçekleştirecek.

PEYZAJ MİMARLIĞI KONGRESİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

 

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, 5. Peyzaj Mimarlığı Kongresi’ni ‘Dönüşen Peyzaj’ temasıyla, 21- 24  Kasım 2013 tarihleri arasında Adana`da gerçekleştirecek.

 

Kongre düzenlenecek

Peyzaj Mimarları Odası’nın her üç yılda bir düzenlediği Peyzaj Mimarlığı Kongresi’nin beşincisi 21-24 Kasım 2013 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirecek. Tüm hazırlıkların tamamlandığı kongrenin ana teması ‘Dönüşen Peyzaj’ olarak belirlendi. Kongrede peyzajın kamusal alanların hızlı dönüşümünün mekânsal, sosyal, politik ve kültürel dinamiklerinin birlikte değerlendirilmesi, sorgulanması ve geleceğe doğru atılacak adımların ortaya konulması amaçlanıyor.

 

Ana hedef

5’nci Peyzaj Mimarlığı Kongresi’nin amacı, ülkesel ölçekte peyzajın/ kamusal alanların hızlı dönüşümünün mekânsal, sosyal, politik ve kültürel dinamiklerinin birlikte değerlendirilmesi ,sorgulanması ve geleceğe doğru atılacak adımların ortaya konulmasıdır. Dönüşümün farklı aktörlerini, farklı meslek alanlarından katılımcıları, yerel yönetim ve merkezi hükümet temsilcilerini 5. kongrede buluşturmak ve dönüşen peyzaj(lar) çerçevesinde "mevcut durum tespiti" yapmak ana hedefimizdir. Anlamaya/sorgulamaya yönelik bir kurgu ile 5. Peyzaj Mimarlığı Kongresi, dönüşüm olgusunu sektörler arası bir yaklaşımla ele alacaktır.


Paylaş: 

Diğer Haberler