PİSTOİA NURSERY CAMPUSTE AĞAÇ A.ŞYE ÖZEL EĞİTİM

Park Bahçeler ile Ağaç AŞ’de görevli 8 kişilik teknik ekip İtalya’ya giderek Pistoia Nursery Campus’te İstanbul Büyükşehir ekibine özel olarak düzenlenen teknik eğitime katıldı.

PİSTOİA NURSERY CAMPUSTE AĞAÇ A.ŞYE ÖZEL EĞİTİM

Teknik ekibi yalnız bırakmayan Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Faruk Kacar da İtalya’da bir dizi temasta bulundu.

 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ile İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ’de görevli Ziraat Mühendisi, Orman Mühendisi ve Peyzaj Mimarlarından oluşan 8 kişilik teknik ekip, Pistoia Nursery Campus’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekibine özel olarak düzenlenen teknik eğitime katıldı. Düzenlenen eğitim sonrasında teknik heyet katılım ve başarı sertifikalarını aldı. Eğitim süresince Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Faruk Kacır da fidanlıklarda incelemelerde bulunma şansı yakaladı.

 

 

KAPSAMLI EĞİTİM

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Faruk Kacır, Vannucci Piante Uluslararası Satış Müdürü Leonardo Lippi ile birlikte Pistoia Nursery Campus’teki eğitime katılarak, Vannucci Fidanlığında incelemelerde bulundu. Genel Müdür Kacır, buradaki eğitimcilerin bilgi ve deneyimlerinin kendi ekibi için önemli bilgiler olduğunu belirtti. Böylesine kapsamlı bir eğitim kurumunu hayata geçirdikleri için kendilerine teşekkür etti.

 

 

PİSTOİA NURSERY CAMPUS

İtalya Pistoia bölgesinde bulunan ve İtalya’nın en büyük fidanlığından birisi olan Vannucci Piante firması tarafından kurulan Pistoia Nursery Campus’ün en önemli özelliği 7 hektarlık Pistoia Nursery Park ile entegre olmasıdır. Kampus toplamda 3 hektarlık bir alanı kapsıyor.

Pistoia Nursery Campus’un ilham kaynağı Madrid CEU Üniversitesi Mimarlık Bölümü profesörlerinden aynı zamanda dünya çapında üniversite kampüslerine yenilikler getiren ‘Eğitim Kampüsü’ kitabının yazarı İspanyol Pablo Campos Calvo – Sotelo’nun ‘Bütüncül Mimari’ fikrinden geliyor.

 

 

BAŞARI SERTİFİKASI

Teknik eğitim süresince eğitim programında yer alan teorik dersler dışında Pisa, Firenze, Siena, Venezia ve Lucca şehirlerinde bulunan peyzaj tasarımları ve uygulamaları da incelendi. Düzenlenen Eğitimin sonunda katılımcılara Vannucci Piante’nin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Vannino Vannucci tarafından Katılım ve Başarı Sertifikası verildi.

 

 

EĞİTİM PROGRAMI

Ziraat mühendisi, orman mühendisi ve peyzaj mimarlarından oluşan 8 kişilik teknik ekip Pistoia Nursery Campus’te şu Eğitim Programına dahil oldular;

1-   Benedetto SELLERI / Peyzaj Mimarı - Yenilikçi Kriterler ve Kentsel tasarımın örnekleri, Milano Expo proje tasarımı

2-   Prof. Dr. Fabio SALBITANO / Floransa Üniversitesi - Şehircilik Planları oluşturulmasında yeşil alanların ve yeşil alan alt yapılarının rolü

3-   Paollo VERNIERI / Pisa Üniversitesi Araştırma Görevlisi - Süs Bitkilerinin Modern Türleri

4-   Damiano REMORİNİ / Pisa Üniversitesi Araştırma Görevlisi - Süs Bitkilerinin Budanması

5-      Carmelo FRUSCIONE / Torino Belediyesi – Danışman - Yenilikçi yöntem ve beklentilerin kentsel yeşil alanların ve ağaçların bakımında kullanılması.

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler