Plant Dergisi 38. Sayısı Çıktı

38. sayımızın dosya konusunu “Pandemi Döneminde Doğaya İhtiyaç” olarak belirledik.

Plant Dergisi 38. Sayısı Çıktı

38. sayımızın dosya konusunu “Pandemi Döneminde Doğaya İhtiyaç” olarak belirledik. Pandemi döneminde doğaya artan ilgiyi, iş yeri ve masaüstü bitki bakımı ve kullanımını, ev içi bitki bakımını, balkon ve bahçe ölçeğinde peyzaj çalışmalarını, salgın süreci ve kentsel yeşil alanlara duyulan ihtiyacı, pandemi sürecinde toplumun değişen peyzaj anlayışını, salgın sonrasında peyzaj anlayışı ve beklentileri ayrıntılı olarak ele aldık.

Bu sayımızda; Abdurrahman Çetinkaya ile Yedi İklim ve Bahçem İstanbul’un çalışmalarını, Cevdet Anıl Biçer’le bitkim.com’un faaliyetlerini, İsmail Korucu ve Burcu Oğuz’la Wiola Garden Center’ı konuştuğumuz keyifli röportajların yanında, Dr. Fatih Gülbağ’ın “Gülde Islah Çalışmaları: Türkiye’nin İlk Yerli ve Milli Gül Çeşidi “Gülbağ 1071” makalesine, Dr. Nejat Çelik’in “Çocuk - Çevre Eğitiminde Orman Okulları” makalesine, Dr. Öğr. Üyesi Mithat Direk’in “Gül Zamanı” makalesine, Doç. Dr. Sima Pouya’nın Günümüzde “Topluluk Bahçelerin Önemi ve Uygulamasına Yönelik Geliştirilen Bazı Öneriler” makalesine, Öğr. Gör. Yusuf Evren Doğan’ın “Trend mi? Kültür mü?” makalesine, Peyzaj Yüksek Mimarı Semra Albayrak’ın “Stabilize Yosun ve Bitkiler” makalesine ve birbirinden değerli çalışmaya ulaşabilirsiniz.

8-11 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar Sahili’nde gerçekleştirilecek olan PSB Anatolia Fuarı sektörü buluşturuyor. Yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçinin katılması beklenen PSB Anatolia Fuarı yaptığı yeniliklerle sektöre yeni bir boyut kazandıracak.


Paylaş: 

Diğer Haberler