Plant Dergisi Yine Dopdolu

Plant Dergisi 39. sayısı okurlarıyla buluşuyor. Peyzaj ve süs bitkiciliği sektöründe 12 yıldır yayın hayatını sürdüren Plant Dergisi yeni sayısıyla yine dopdolu.

Plant Dergisi Yine Dopdolu

Plant Dergisi 39. sayısı okurlarıyla buluşuyor. Peyzaj ve süs bitkiciliği sektöründe 12 yıldır yayın hayatını sürdüren Plant Dergisi yeni sayısıyla yine dopdolu.

Bu sayımızın dosya konusunu son yıllarda etkisini giderek artıran “Küresel İklim Değişikliği” olarak belirledik. Değişen peyzaj tasarımları, kurakçıl bitkilerin önemi, suyun verimli kullanılması, ekolojik çeşitlilik ve orman yangınları konularını ayrıntılı olarak ele aldık. Bu kapsamda; iklim değişikliği ile peyzaj mimarlığı mesleğinin ilişkisini tüm yönleriyle incelediğimiz sayımızı görüşlerinize sunuyoruz.

39. sayımızda; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la Bursa’da hayata geçirilen peyzaj çalışmalarını ve sektörün güncel durumunu, Tekfen Tarımsal Araştırma Üretim Pazarlama A.Ş’nin Kurucu Genel Müdürü Emrah İnce ile iklim değişikliğini, sürdürülebilir üretimi ve tarımsal üretim politikalarını, Doç. Dr. Ahu Aydoğan ile iklim değişikliğini konuştuğumuz keyifli röportajların yanında Doç. Dr. Emrah Yalçınalp’ın ‘Peyzaj Mimarları İçin 20 Soruda Küresel İklim Değişikliği Rehberi’, Luciana Belknap ve Sarah Khan’ın ‘Yağmur Suyuyla Su Tasarrufu’, Peyzaj Mimarı Yusranur Koca’nın ‘Küresel İklim Değişikliği ve Peyzaj Mimarlığı’, Dr. Pınar Bostan ve Hande Özvan’ın kaleme aldığı ‘Isınan Dünyamız ve Peyzaj’, Dilek Aşan’ın ‘Akıllı Şehirler’, Prof. Dr. Şevket Alp’in ‘Küresel İklim Değişikliği ve Sokak Ağaçları’ makalelerine ve birbirinden değerli birçok çalışmaya ulaşabilirsiniz.

8-11 Eylül tarihlerinde yapılan PSB Anatolia 2021 Fuarı, sektörün geleceği için birçok yeniliği içerisinde barındırdı. Peyzaj Tasarım ve Uygulama yarışması ülkemizde ilke imza attı. PSB Anatolia, 2022 yılında 7-10 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Keyifli okumalar.


Paylaş: 

Diğer Haberler