PMO Büro Tescil Belgesi için Son Tarih 31 Ocak

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, üyelerine önemli bir hatırlatma yaparak, 2024 yılına ait SMM-BTB dosya yenileme işlemlerini tamamlamalarını duyurdu.

PMO Büro Tescil Belgesi için Son Tarih 31 Ocak

 

Odanın yayımladığı bildiriye göre, ticari olarak her türlü peyzaj mimarlığı faaliyeti yürüten üyelerin dosya yenileme işlemlerini 31 Ocak 2024 tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor.

 

Yapılan duyuruda, "TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Serbest Peyzaj Mimarlık Müşavirlik Hizmetleri Uygulama, Meslekî Denetim, Büroların Tescili ve Asgarî Ücret Yönetmeliği"ne atıfta bulunularak, "Madde 15 f)bendi Serbest peyzaj mimarlığı hizmetleri büro tescil belgesi her yıl Ocak ayı sonuna kadar, serbest peyzaj mimarının yazılı başvurusu ile o yıl sonuna dek geçerli olmak üzere yenilenir. Tescil yenileme ücreti ve o yılın üyelik aidatı tam olarak alınır. Belirlenmiş süresi içerisinde tescil yenilemesi yapılmamış ise yenileme işlemi yapılırken ilk tescil ücreti ve o yılın üyelik aidatı alınır." denildi.

 

Duyuruda ayrıca, 31 Ocak 2024 tarihinden sonra gerçekleştirilecek olan yenileme işlemleri için SMM Büro Tescil Belgesi (BTB) ilk başvuru ücreti alınacağı belirtildi. Büro tescil yenileme işlemlerinde eksik evrakların kesinlikle kabul edilmeyeceği vurgulandı.

 

Üyelere yapılan bu hatırlatma ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, meslekî denetim ve uygulama standartlarına uygun olarak tüm üyelerin dosya yenileme işlemlerini belirlenen tarih içerisinde tamamlamalarını önemle rica etti.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler