PSB Anatolia 2021 Fuarı Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

8-11 Eylül tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirilecek PSB Anatolia Fuarı koordinasyon toplantısı yapıldı.

PSB Anatolia 2021 Fuarı Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

8-11 Eylül tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirilecek PSB Anatolia Fuarı koordinasyon toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkalığında gerçekleştirilen buluşmada Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, SATSO Genel Sekreteri Tevfik Öztürk, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman, paydaş kurum ve sektör temsilcileri yer aldı.

Ülke ekonomisine büyük katkı

8-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar için hazırlıklara başladıklarını ifade eden Ekrem Yüce, bu yıl fuar olarak 4. kez ev sahipliği yapılacak Peyzaj ve Süs Bitkiliği Fuarı’nın şehir ekonomisine çok büyük katkılar sunacağını dile getirdi. Yüce, “Sapanca Kırkpınar’daki alanın fidan ve süs bitkiciliğinde akla gelen ilk yer olması için tüm dinamiklerimizle hareket edecek, üreticilerimiz ve sektör temsilcilerimizle yurtiçi ve yurtdışına şehrimizden fidan ihraç edecek, ülke ekonomisine bu alandan katkılar sunmaya devam edeceğiz. Yurtiçi ve yurtdışından pek çok kişinin katıldığı organizasyonun bu yıl kapsamının genişlemesiyle daha fazla ziyaretçinin geleceğini ifade eden Yüce, “Organizasyon ile yaşanacak hareketlilik hizmet sektörü başta olmak üzere farklı farklı alanlara büyük katkılar sunacak.” dedi.

40 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor

Ülkemizin peyzaj ve süs bitkileri sektöründe önemli bir konumda olduğunu ifade eden Adıyaman, “Geçtiğimiz yıl pandemiye rağmen festivalimizi tamamladık ve sektörümüze ilgiyi çektik. Yaklaşık 30 bine yakın ziyaretçiyi şehrimizde ağırladık. Bu yıl da fuar olarak gerçekleştireceğimiz organizasyon, pek çok avantajı da beraberinde getirecek. Bu yıl da 40 bini aşkın bir ziyaretçi bekliyoruz. Yurtdışı ziyaretçileriyle de bu sektöre canlılık kazandıracağız.  PSB Anatolia Fuarı’nın sektöre ve ülke ekonomisine büyük katkısı olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Toplantıda bulunan tüm katılımcılar gerekli desteği sunacaklarını belirtti. Toplantı sonucunda, festival alanının altyapı ve üstyapı çalışmalarının hızlandırılarak, alanın yılın her dönemi kullanılabilecek bir festival alanı haline gerilmesi kararlaştırıldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler