PSB Anatolia Fuarı Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Peyzaj ve süs bitkileri sektörünün en kapsamlı fuar PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı koordinasyon toplantısı AKOM’da gerçekleştirildi.

PSB Anatolia Fuarı Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Fuar Koordinatörü H. Remzi Adıyaman'ın sunumunun ardından fuar alanında yapılacak yenilikler ele alındı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin başkalığında gerçekleştirilen buluşmada Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Orman Bölge Müdürü Önder Terzi, Tarım İl Müdürü Ali Ulvi Özerdem, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, Kooperatif ve Birlik başkanları, Büyükşehir bürokratları, Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman, paydaş kurum ve sektör temsilcileri yer aldı.

 

Sektörün Uluslararası Fuarı

Fuar Koordinatörü H. Remzi Adıyaman yaptığı sunumda; "Üç yıl festival olarak gerçekleştirilen organizasyon, iki yıl süresince TOBB onaylı bir fuar olarak hayata geçirildi. Ardından bu yıl "Uluslararası Fuar" statüsü kazanan organizasyon, her geçen yıl yaptığı yeniliklerle daha da ileriye gidiyor. Uluslararası fuar olmanın şartlarını yerine getirmek amacıyla 20 farklı ülkeden alım heyetleri ve sektör profesyonellerini ağırlıyoruz. Yurtiçinden ve yurtdışından toplam 35 bin ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz. Böylece yerli üreticinin uluslararası pazarda adından söz ettirmesine destek oluyor, ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlanmasını hedefliyoruz" dedi.

 

Katkısı Büyük

Sunumun ardından konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; "Fuarın süs bitkileri sektörüne ve şehrimize katkılarını biliyoruz. Geçtiğimiz yıl yapılan fuarın ardından gelen güzel yorumlar da bunu gösteriyor. Bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek olan fuara yerelde ve ulusal bazda destek veren herkese çok teşekkür ederiz. Tüm eksikleri birlikte gidererek daha güzel bir fuar hayata geçirileceğine inanıyorum" dedi.

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler