RAMAZANDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINA DEVAM

Kartepede, Belediye Başkanı Şükrü Karabalıkın seçim taahütü olarak Sapanca Gölü kıyısında hayata geçirdiği kablolu sukayağının yapıldığı Kartepe Sukay Park da ramazan ayında da hizmet verilirken peyzaj düzenlemeleri de aralıksız devam ettiriliyor.

RAMAZANDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINA DEVAM

Sapanca Gölü kıyısında Seka Kamp Alanı mevkiinde Kartepe'nin güzellikleri eşliğinde su kayağı yapma imkanı sağlayan Kartepe Sukay Park Alanında, belediye ekipleri peyzaj çalışmalarını mevsimlik bakım ve takviyeler sürdürülüyor. Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen düzenlemeler kapsamında ekipler 2 bin metre kare ahşap yürüyüş yolu üzerinde bakım çalışmadı yapmakta. Ahşap malzeme zımpara işleminden geçirildikten sonra su bazlı ahşap boya ile boyanacak. Ahşabın ömrünün uzaması sağlanan çalışma ile tesisin kendine özgü görüntüsü de güncelliğini kaybetmemiş olacak. 

Leylandi, Oya ve Güller dikildi
Yeşil ile mavinin buluştuğu tesis alanı çevresinde peyzaj düzenlemesi çerçevesinde düzenlemeler geniş bir yelpazede gerçekleşmekte. Ekipler ağaçlandırma çalışmalarında 30 adet leylandi, 12 adet oya ve 50 adet gül dikimi ile yeşil örtüye takviye yaptı. 
Bölgeye ayrı bir canlılık kazandıran tesiste mevcut bitkilerin bakımı ve budama çalışmaları ile daha çok su alabilmesi için ağaçlara çanak açımı da yapan ekipler ramazan bakımlarını kamusal açık alanlarda devam ettirmekte.


Paylaş: 

Diğer Haberler