SAKARYA İÇİN AĞAÇ DİKME VAKTİ

Sakarya Tema Vakfı tarafından 21 Mart 2015 Cumartesi günü Sakarya Kent Meydanında Dünya Orman ve Ormancılık Günü kutlanacak ve Ağaç Dikim Etkinliği gerçekleştirilecek.

SAKARYA İÇİN AĞAÇ DİKME VAKTİ

 tarafından 21 Mart 2015 Cumartesi günü  Kent Meydanında  kutlanacak ve Ağaç Dikim Etkinliği gerçekleştirilecek.

Her yıl 21 Mart tarihinde Türkiyenin her noktasında düzenlenen Etkinlikler ve Ağaç Dikme Çalışmalarıile kutlanan Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası Sakaryada da bir dizi etkinlik ile kutlanacak.

21 Mart 2015 Cumartesi günü 11.00da Sakarya Kent Meydanında başlayacak olan etkinliklerin ilk ayağı Günün Anlam ve Önemine İlişkin konuşmalardan ve Çelenk Bırakma işlemlerinden oluşacak.

İkinci bölüm ise asıl günün anlam ve öneminin icra edileceği bölüm olacak. 12.00da başlaması planlanan ikinci etkinlik kapsamında Camili Mahallesi 1572. Ada bölgesine Fidan Dikimi gerçekleştirilecek.

Fidanlar TEMA Vakfı tarafından bölgeye ulaştırılacaktır ve etkinliğe katılanlar Fidan Dikimini hiçbir ekstra eylem içine girmeden bölgeye ulaşarak yapabileceklerdir.

Sizde 2-3 saatinizi Tema ve Doğa için ayırabilir, cebinizden para ödemeden Ağaç Dikmenin ve Çevreye Katkı Sağlamanın ferahlığını tadabilirsiniz.

Yapmanız gereken ise 21 Mart 2015 tarihinde Kent Meydanında Tema Vakfı ve Doğa Severler ile buluşmak.


Paylaş: 

Diğer Haberler