SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ SONUÇ RAPORU AÇIKLANDI

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali koordinatörü H. Remzi Adıyaman festival hakkında istatistikler ve raporlar hakkında bilgi verdi.

SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ SONUÇ RAPORU AÇIKLANDI

SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ SONUÇ RAPORU AÇIKLANDI

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali koordinatörü H. Remzi Adıyaman festival hakkında istatistikler ve raporlar hakkında bilgi verdi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali 19-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar Sahili’nde gerçekleşti. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali koordinatörü H. Remzi Adıyaman, 102 katılımcı firma, 15 belediye, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarına ev sahipliği yapan festival hakkında bilgi verdi.

Adıyaman  yaptığı açıklamada;

“Bu yıl bizden beklenenleri karşılamak adına birçok yenilik gerçekleştirdik. Öncelikle vurgulamak istediğim konu elde edilen verilere bakılacak olursa 102 katılımcı firma ile 15 belediye, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya toplayan festivalde stantların yüzde 20 oranında artmış olması. Katılımcı firmaların artması sonucunda daha fazla ziyaretçiye ulaştığımızı ve daha renkli bir festivalin gerçekleştiğini söyleyebilirim. Bu festival, gerek sektörün ülkemizdeki firmalara, gerekse yurt dışındaki çokça firma ve bireye ulaşacak olması, festival sonrası sektördeki bu durgunluğa taze bir nefes getireceği düşüncesindeyim.

Katılım Talebinden Herkes Memnun

Festival değerlendirme anketimizi katılan firmalara vermiştik. Katılımcılardan gelen geri dönüşlerin yüzde 98’lik memnuniyet oranı bizi geçen yıl olduğu gibi bu yılda memnun etti. Firmalara yönelttiğimiz ‘Gelecek yıl da katılım sağlar mısınız?’ sorusundan aldığımız yüzde 95’lik evet yanıtı, bizi bir sonraki yıl için yine daha fazla yenilik yapmamız adına motive etti.

Sonuç Raporu Beklentilerin Karşılandığı Yönünde

Bu yıl ki en büyük hedefimiz yirmi binin üzerinde, sektörle ilgili ziyaretçiye ulaşmaktı. Elimize ulaşan sonuç raporu verilerine göre toplamda 20921 kişi festivalimize ziyaretçi olarak katılım sağlamıştır. Aynı zamanda vurgulamak isterim ki; bazı saatler içerisinde yoğunluktan dolayı kontrol sağlayamadığımız giriş kapısının yan tarafında bulunan araç girişinden kayıt yaptırmadan giren ziyaretçilerimiz bu sayıya dahil değildir. İlkokul öğrenci grupları, protokol ve protokol ziyaretleri sırasında protokole eşlik eden misafirlerimizde bu sayıya dahil edilmemiştir.

Başta Arabistan, Almanya, Hollanda, Irak olmak üzere toplamda yirmi altı farklı ülkeden sektörle ilgili iş adamları festivalimize ziyarette bulundu. Ancak bu sayının yetersiz olduğunun farkındayız ve gelecek yıl bu sayının arttırılması için şimdiden çalışmalara başlamış bulunmaktayız.

Türkiye’de ki ziyaretçi verilerini değerlendirecek olursak, İstanbul’dan Ankara’ya, Rize’den Hakkari’ye kadar neredeyse yurdun tüm il belediye, park bahçe mensupları da dahil olmak üzere bir çok ziyaretçi festivale iştirak etti.

Bu verilere bakacak olursak bu yıl ikincisi yapılan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hem katılımcı hem de ziyaretçi konusunda hedefine bir adım daha yaklaşmıştır. Bu yıl yapılan anketleri ve birebir görüşmeleri de göz önünde bulundurarak söyleyebilirim ki, sektörün buluştuğu adres olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali her yıl daha renkli ve daha başarılı işlere imza atmak için çalışıyor olacak.

Son olarak Sakarya Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayir’in önderliğinde, maddi ve manevi katkı sağlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce’ye ve festival paydaşlarına, yardımlarını esirgemeyen kurum, kuruluş ve kişilere aynı zamanda benimle birlikte geceli gündüzlü çalışan festival ekibine de teşekkürü bir borç bilirim.” dedi. 


Paylaş: 

Diğer Haberler