SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİLERİ FESTİVALİ DOĞRU BİR PROJEDİR

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivali için çalışmalar devam ediyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivali’nin doğru bir proje olduğunu söyledi.

SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİLERİ FESTİVALİ DOĞRU BİR PROJEDİR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, süs bitkisi yetiştiricilerinden oluşan sektör heyeti ile birlikte Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Cem Gün, Sakarya-Bir Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar, Sapanca ve Kırkpınar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Osman Kubilay, Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman ile üreticilerin de iştirak ettiği ziyarette 26-27-28-29 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan “Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivali” konusunda istişarelerde bulunuldu.

Sapanca’da yapılması ön görülen festival konusunda görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette konuşan SATSO Başkanı Altuğ, “Süs Bitkiciliği global anlamda önemli bir sektörümüzdür. Sakarya süs bitkisi yetiştiriciliği alanında sektörde büyük ayrıcalığa sahip ve kalitesi ile farklılık yaratmaktadır. Sapanca’da gerçekleştirilmesi planlanan fuarın önemli bir başlangıç olacağına inanıyoruz. Festivalin yapılması düşünülen alan konusunda büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyesinden destek bekliyoruz. Söz konusu fuar ilin ticaretinin canlanmasına, sektörün markalaşmasına büyük katkı sağlarken içeriği itibariyle uluslararası nitelikte olması açısından da önem arz ediyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivalinin doğru bir proje olduğunu dile getirerek, “Bu proje gündemimizde olan bir konu. Projenin alt ve üst yapı çalışmaları konusundaki durumların değerlendirmesinin ardından projeye sıcak bakıyorum. Araziyi inceleyerek gerekli girişimlere başlamayı planlıyoruz. Görev bölümlerinin iyi bir şekilde yapılarak bu doğrultuda alt ve üst yapı çalışmalarına yoğunlaşmak gerekiyor. Bu konuda Sapanca Belediyesi ile de istişarede bulunulacaktır. Herkes elini taşın altına koyarsa güzel ve doğru bir çalışma ortaya çıkar. Bu proje doğru bir iştir.” dedi.

Ziyarette ilerleyen günlerde bölgede inceleme yapılmasına karar verildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler