ŞAMPİYON ANTALYADAN

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, süs bitkileri sektöründe 2014 yılı sonunda 100 milyon dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için tüm güçleriyle çalıştıklarını bildirdi.

ŞAMPİYON ANTALYADAN

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye İhracatçılar Meclisini (TİM) oluşturan 26 farklı ihracat sektörü içinde geçen yıl süs bitkileri sektöründe en fazla ihracat yapan ilk 3 firmanın Antalyadan çıktığı kaydedildi.

Açıklamaya göre, geçen yıl süs bitkileri sektöründe en fazla ihracatı sırasıyla Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret, Bileşik Tarım Taşıma Tur. Ltd. Şti. ile Fleurantalya Süs Bitkileri Üretim ve Pazarlama AŞ firmaları yaptı.

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, sektörün yeni başarılara imza atmasının sevindirici olduğunu belirterek, "Süs bitkileri ihracatçılarımız birlikte hareket ederek büyümenin en güzel örneğini gösteriyor. Bu da ileriye daha fazla güvenle bakmamızı sağlıyor" dedi.

Bağdatlıoğlu, 2014 yılında sektörde 100 milyon dolarlık, 2023 yılında da 500 milyon dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için tüm güçleriyle çalıştıklarını da açıklamasına ekledi.


Paylaş: 

Diğer Haberler