Selçuklu Çiçek Bahçesi göz kamaştırıyor

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Kelebekler Vadisi Parkı’na kazandırılan “Selçuklu Çiçek Bahçesi” rengarenk görüntüsüyle doğaseverlere keyif dolu anlar yaşatıyor.

Selçuklu Çiçek Bahçesi göz kamaştırıyor

Kelebekler Vadisine akın eden vatandaşlar, Tropikal Kelebek Bahçesi ve Macera Kulesinde eğlenceli vakit geçirirken rengarenk çiçeklerle bezeli Selçuklu Çiçek Bahçesinde farklı bir deneyim yaşıyor.

Selçuklu Belediyesi’nden yapılan açıklamada, vadiyi ziyaret eden binlerce kişiye birbirinden farklı çiçeklerin bulunduğu görsel bir şölen sunulduğu belirtilerek, “Kelebekler Vadisi Parkı, yeni açılan ve Konya’da ilk olan cazibe alanlarıyla birlikte şehrin vazgeçilmez mekanlarından biri olurken, Kelebek Bahçesi ziyaretinde birçok tropik bitkiyi ve binlerce kelebeği ilk kez görme imkanına kavuşan ziyaretçiler, Selçuklu Çiçek Bahçesinin eşsiz güzelliğinde rengarenk çiçeklerin arasında keyif dolu vakit geçiriyor. Türkiye’ye örnek bir çalışma olan çiçek bahçesi, 250 bin çiçekten oluşturuldu. Kelebekler Vadisi Parkı’na gelen ziyaretçileri, 8 bin 700 metrekare alanda yer alan çiçek bahçesinde özel peyzaj alanı ile kadifeden, sardunyaya 9 farklı türde 250 bin çiçek tüm güzelliği ile karşılıyor. Konya’da ve Türkiye’de ilk kez bu kapsamda yapılan içerisinde kamelyalar, seyir tepesi, çocuk oyun alanları ve hatıra köşesinde farklı türlerde binlerce çiçek yer alan Selçuklu Çiçek Bahçesini, fotoğraf tutkunları ve düğün fotoğrafçıları imkan olarak değerlendiriyor. Selçuklu Çiçek Bahçesi Pazartesi günü dışında haftanın 6 günü 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyarete açık. Rengarenk çiçekler arasında gezerek şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyen tüm Konyalılar ile doğa ve fotoğraf severler bahçeyi ziyaret edebilir” denildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler