TCDD GAR MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ ÇAM FİDANI DİKTİ

TCDD Yerköy Gar Müdürlüğü ve Yerköy 80.Yıl Ortaokulu, Yavru TEMA birimi öğrencileri çam fidanı dikti.

TCDD GAR MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ ÇAM FİDANI DİKTİ

 

TCDD Yerköy Gar Müdürlüğü ve Yerköy 80.Yıl Ortaokulu, Yavru TEMA birimi öğrencileri çam fidanı dikti.

TCDD Gar Müdürlüğü idari personeli ve Yavru TEMA birimi sorumlu öğretmen ve öğrencileri, TCDD Gar Müdürlüğü lojmanları bahçesine çam fidanları dikip hatıra ormanlarını oluşturdu.

Kısa adı TEMA olan Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı'nın çalışmalarına destek olmak amacıyla sınıflarında kurulan birimin etkinliği hakkında bilgi veren 6/C sınıfı rehber öğretmeni Sebahattin Bircan, “Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı toprakla buluşturun” buyuran bir kutlu elçinin ümmeti olarak Yerköy ilçemizde ilk ve tek olan Yavru Tema birimimiz ve TCDD Gar Müdürlüğü idari personeli ile birlikte hatıra ormanı oluşturmak için fidan diktik “dedi.

TCDD Gar Müdürü Kenal Cürül ise, “Yerköy 80.Yıl Ortaokulu, Yavru TEMA birimi öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte bir hatıra ormanı oluşturmak istedik. TCDD Gar Müdürlüğü lojmanları bahçesine idari personelimiz ve Yavru TEMA birimimiz ile birlikle el ele vererek ağaçlandırdık. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyoruz. Yavru TEMA birimi öğrencilerimiz, kendilerine yakışır bu etkinlikle iyi bir örneklik sergilemişlerdir.”dedi.

Çam dikme programı sonrasında TCDD Gar Müdürü Kenal Cürül, Yavru TEMA birimi öğrencileri ve öğretmenleri ikramlarda bulunurken, ikramlar sonrasında çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Kaynak:www.haberciniz.biz


Paylaş: 

Diğer Haberler