TRABZON BOTANİK PARKINA KAVUŞUYOR

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çamobadaki 103 dönümlük alan üzerinde yapmayı planladıkları Botanik Parkının Avan projesinin tamamlandığını açıkladı.

TRABZON BOTANİK PARKINA KAVUŞUYOR

 

Açılış Başbakandan olacak

 Hazırlanan projeyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a arz edeceklerini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, "Çamoba'daki askeri alanı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon'a bir ikramı ve hediyesi olarak bu kente kazandırdık. 103 dönümlük bu alana dünya güzeli bir botanik parkı kazandıracağız. Botanik parkının Avan Projesi bitirildi. Bu proje bizleri çok heyecanlandıran bir proje.  ‘Çamoba Botanik Parkı’ projesi ile Trabzon yeni bir yaşam alanına daha kavuşmuş olacak”  ifadelerini kullandı.  

Askeri Amaçlı alandan botanik parka

Söz konusu alını Trabzon'un, bölgenin, ülkenin ve hatta dünya turizminin hizmetine sunacaklarını dile getiren Başkan Gümrükçüoğlu, "Daha önce askeri amaçlı kullanılan Çamoba bölgesindeki arazinin Trabzon Belediyesi'ne tahsis edilmesinden sonra proje çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trabzon'umuza, bölgemize, ülkemize ve dünyaya güzel bir botanik parkı hediye etmenin yoğun uğraşı içerisindeyiz." dedi.  Çamoba Botanik Parkı Projesi'nin Trabzon'un marka değerine, hayat standardının gelişmesine katkı sağlayacağını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, "Burası aynı zamanda yerli ve yabancı turistlerin uğrak ve ziyaret alanı olacaktır. Bu tahsis için Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, bakanlarımıza ve milletvekillerimiz ile emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum"  diyen başkan, hazırlanan Avan Proje kapsamında botanik parkın içersinde suni gölet, çocuk eğitim alanları, çim amfi, su bahçesi, farklı ağaç gruplarına ait bahçeler, seyir alanları, doğal şelaleler, sanatsal etkinlik alanları, tematik bahçeler, sera ve su bahçesi gibi alanlar yer alacağı bilgisini verdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler