TRABZON BOTANİK ŞEHRİN YENİ YAŞAM ALANI

TRABZON BOTANİK ŞEHRİN YENİ YAŞAM ALANI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Çamobada 103 dönüm alanda yapım çalışmaları hızla devam eden Trabzon Botanikin 2017 yılı sonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi. Trabzon Botanikin şehrin en önemli projelerinden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Gümrükçüoğlu, "Bugün Gürcistan ülkesini Batumun botanik parkı tanıtıyor. Bunu giden gelen her zaman yaşıyor ve söylüyor. Dünyada da ülkesini tanıtan botanik parkları var. Singapur, Londra gibi şehirlerde bulunan botanik parkları kendi ülkelerinin tanıtımına büyük katkılar sağlıyor.  Trabzon Botanik de Karadenizin yanında tüm Türkiyeyi tanıtan çok önemli bir doğa tabiat parkı haline gelecek. Şehre yeni bir yaşam alanı kazandıracak Trabzon Botanik yaklaşık 8 milyon TLye mal olacak." İfadelerini kullandı.  

 

Trabzon Botanikin 2017 yılı sonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiğini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu , "Trabzon Botanik Projesi içerisinde suni gölet, çocuk eğitim alanları, çim amfi, su bahçesi, farklı ağaç gruplarına ait bahçeler, seyir alanları, doğal şelaleler, sanatsal etkinlik alanları, tematik bahçeler, su bahçesi gibi alanlar yer alıyor." şeklinde konuştu.

 

Trabzon Botanik alanının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Trabzona bir hediyesi olduğunu kaydeden Gümrükçüoğlu, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu alanı,  Başbakanken bizzat kendi inisiyatifini kullanarak Milli Emlak‘tan o zaman ki Trabzon Belediyesine her hangi bir ücret olmadan tahsis ettirdi. Bu büyük bir kazanımdır. Katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğluna ve emeği geçenlere Trabzon halkı adına şükranlarımızı sunuyorum" ifadelerini kullandı.  


Paylaş: 

Diğer Haberler