TÜMSİAD HATIRA ORMANI PROJESİNİN İLK FİDANLARINI DİKTİ

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi tarafından hayata geçirilen hatıra ormanı projesinin ilk fidanları dikildi.

TÜMSİAD HATIRA ORMANI PROJESİNİN İLK FİDANLARINI DİKTİ

TÜMSİAD Bursa Şubesi Hatıra Ormanının ilk fidanları, TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu tarafından toprakla buluşturuldu.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan Çağlayan Köyü Mesire Alanında toplam 17 hektarlık alanda can bulacak TÜMSİAD Bursa Şubesi Hatıra Ormanı için ilk etapta bin adet Fıstıkçamı dikileceğini belirten TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu, geri kalan kısımların ağaçlandırılmasının yılsonuna kadar gerçekleştirileceğini söyledi.

Türkiyenin orman varlığına katkı sağlamak adına önemli bir çalışmayı hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını belirten Balabanoğlu, "Gerek TÜMSİAD Genel Merkezimiz gerekse de TÜMSİAD Bursa Şubesi olarak, ülkemizin orman varlığının daha da arttırılması için çalışmalarımız var. Biz, bugün ülkemizin orman varlığına katkı sağlamak için Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ile önemli bir adım atıyoruz" dedi.

Bursa Orman İşletme Müdürü Muhammet Ali Akaç ve Bursa Orman Bölge Müdürlüğü görevlilerin eşlik ettiği fidan dikimi törenine TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ile TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinin eşleri ve çocukları katıldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler