TÜRKİYE ORMANCILIK SEKTÖRÜ BULUŞMASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması (TORSEB) Etkinlikleri 12 Haziran 2019 tarihinde Orman Genel Müdürlüğü Söğütözü yerleşkesinde başladı.

TÜRKİYE ORMANCILIK SEKTÖRÜ  BULUŞMASI  ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

 

 

?Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması (TORSEB) Etkinlikleri 12 Haziran 2019 tarihinde Orman Genel Müdürlüğü Söğütözü yerleşkesinde başladı. 16 Haziranda son bulacak etkinliğe Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcıları, Milletvekilleri, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı kuruluşların Genel Müdürleri, Bürokratlar, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Ormancılık Sektörünün temsilcileri, ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Orman Genel Müdürü konuşmasında; "Bu yıl Genel Müdürlüğümüzün kuruluşunun 180. Yılı Bizlerde bu anlamlı seneyi Orman Teşkilatına yakışan çeşitli etkinliklerle değerlendiriyoruz. TORSEB’te bu etkinliklerden biri. Bu etkinliklerle vatandaşlarımızın orman sevgisi ve bilincini en üst seviyelere taşımaya gayret ediyoruz."dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli konuşmasında; "Orman Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması’nda, sektörümüzün değerli temsilcileriyle bir aradayız. Ormanlarımız ve ormancılık sektörümüzün geliştirilmesi için ortak akılla çalışıyoruz. Ormancılık sektörümüzle gerçekleştirdiğimiz bu buluşmayı; Sektörün ekonomik ve sosyal kapasitesinin arttırılması Ticari bir ivmeyle dinamizm kazanması taleplerin alınması, sorunların tespit edilmesi ve birlikte çözümler üretilmesi için değerli buluyoruz."dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler