VENLO DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Dünya expo sergileri konusunda uluslararası çalışmaları ve deneyimleri ile tanınan Friends- Friends AG’nin CEOsu ve EXPO 2012 Venlonun direktörü Alman Sven Stimac, tecrübe ve bilgi birikimlerini EXPO2016 Antalya yönetimi ve çalışanları ile paylaştı

VENLO DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Hollanda, Amerika, İsviçre ve Çinde görev alan Stimac, eğitim toplantısında, kapı yönetiminden operasyon merkezine kadar detaylı bir sunum yaptı. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmezin de katıldığı eğitimde Stimac, "Misavirpervelik ön planda olmalı. Sergiden çok botanik parkın dikkat çekeceği unutulmamalı. Expolarda sergi bahçelerinin yanısıra kültürel etkinliklere yer verilmeli" dedi.  2000 yılında Hannover, 2012 Venloda yapılan A1 kategorisindeki botanik expoda  direktör olan ve otoritelerin expolar konusunda en deneyimli kişiler arasında saydığı Stimac, "8 milyon ziyaretçi hedeflenen EXPO 2016 Antalyada çalışmalar ve hedefler gerçekten müthiş" yorumunu yaptı.

Stimac, Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliğine (AIPH) expolara ilişkin el kitabı hazırlamıştı. Bir dönem Amerikan Uzay Merkezinde de (NASA) görev alan Stimac, eğitimin ardından EXPO 2016 Antalya Ajansı bünyesindeki direktörlüklerle 2 gün boyunca ayrı ayrı toplantılar yaptı, deneyimlerini paylaştı. 


Paylaş: 

Diğer Haberler