VII. ULUSAL BAHÇE BİTKİLERİ ÇOMÜDE

Beş Gün Sürecek Olan Kongreye Katılım Oldukça Yüksekti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin ev sahipliğinde 25-29 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan VII. Ulusal Bahçe Bitkileri Kongresi başladı.

Ziraat Fakültesinde gerçekleştirilen kongrenin açılış törenine, rektör vekili Prof Dr. Mirza Tokpunar, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mendeş, Kongre Başkanı Prof. Dr. Kenan Kaynaş, Bahçe Bitkileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ayşe Gül, Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Nejdet Kaplan, Uluslararası Bahçe Bitkileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yüksel Tüzel, akademisyenler ve kongre katılımcıları yer aldı. Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı.  

Açılış konuşmasını yapmak üzere söz alan, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kenan Kaynaş, Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı münasebetiyle VII. Ulusal Bahçe Bitkileri Kongresinin Çanakkalede yapılmasının çok anlamlı olduğunu söyledi.                     

Bahçe Bitkileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ayşe Gül yaptığı konuşmada,  Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı münasebetiyle kongrenin burada yapılmasından çok memnun olduklarını belirterek, başta ÇOMÜ olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.                     

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mendeş ise; Bu kongrenin fakültemiz bünyesinde gerçekleştirilmiş olması ve bunun da Çanakkale Zaferinin 100. Yılını kutladığımız bir dönemde olmasının çok anlamlı olduğunu söyledi.                      

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mirza Tokpunar ise; Gıdanın dünyada en büyük silah olduğunu belirterek gıda üretminin arttırılmasında bu gibi kongrelerin büyük katkısının olacağını söyledi.

Beş gün sürecek kongre, açılış konuşmaların ardından ilk oturumla başladı.


Paylaş: 

Diğer Haberler