VIII. Ulusal Süs Bitkileri Kongresi Düzenleniyor

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü ev sahipliğinde, 14-17 Ekim 2024 tarihleri arasında “Cumhuriyetin 2. Yüzyılında Yeşil Şehirler” temasıyla VIII. Ulusal Süs Bitkileri Kongresi gerçekleştirilecek.

VIII. Ulusal Süs Bitkileri Kongresi Düzenleniyor

 

Kongre, Ankara'da düzenlenecek ve süs bitkileri ile peyzaj alanında çalışan birçok akademisyen, araştırmacı, özel sektör temsilcisi ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından katılımcıları bir araya getirecek.

 

Kongrede, hızlı kentleşme ile birlikte ortaya çıkan estetik ve çevresel sorunlara dikkat çekilecek ve planlı kentsel yeşil alanların önemi vurgulanacak. Kongre kapsamında, peyzaj ve süs bitkileri alanında çalışanlar arasında bilimsel çalışmaların sunulması, sektöre yönelik sorunlar ve çözüm önerilerinin paylaşılması, yeni bakış açılarının ortaya konulması ve paydaşlar arasında yeni işbirliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Ayrıca, sektörün sorunlarına yönelik yeni araştırma programlarının oluşturulması ve Cumhuriyetin 2. yüzyılında yeşil şehirlere yönelik planlamalara yön verme gibi çıktılar elde edilmesi planlanıyor. Kongre süresince, Türkiye'de peyzaj ve süs bitkileri sektöründe öncü firmalar stantlar açarak yeniliklerini katılımcılarla paylaşacak.

 

Kongre hakkında detaylı bilgilere https://susbitkileri.ankara.edu.tr/ adresinden ulaşılabilirsiniz.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler