VİRANŞEHİR KENDİ BİTKİSİNİ YETİŞTİRECEK

VİRANŞEHİR KENDİ BİTKİSİNİ YETİŞTİRECEK

Viranşehir Belediyesi bölgede yetişen çiçek ve süs bitkilerinin yetiştirilmesi, ağaç fidanlarının temini için seracılık yapmaya hazırlanıyor.

Viranşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, Ceylanpınar yolu üzerinde bulunan belediye arsasında inceleme yapan Belediye Başkan Yardımcısı Şeyhmus Çakırtaş ve Viranşehir BelediyesiPark Bahçe İşleri Müdürü Nurettin Çetin, belediye olarak ilçenin fidan ve süs bitkileri ihtiyacını karşılamak için sera ve fidanlık çalışması başlattıklarını dile getirdi.

Başkan Yardımcısı Şeyhmus Çakırtaş, bölgeye ait değişik bitki ve çiçekleri yetiştirmek, korumak, soylarının devamını sağlamak için fidanlık ve sera kuracaklarını, yerli bitki ve tohumlar yetiştireceklerini belirtti.

Çakırtaş, "Viranşehir Belediyesi olarak, arsamız üzerinde süs bitkileri serası kuracağız. Park bahçe müdürlüğü bünyesinde arsamız üzerinde hem belediyemizin çiçek ve bitki ihtiyacını karşılamak, hem de Mezopotamya ekolojisine ait bitkileri yetiştirmek amacıyla böyle bir çalışma yapmayı hedefliyoruz" dedi. Çakırtaş son olarak, "Kaynaklarımız kıt ve sınırsız değil. Eş başkanlığımızın seçim bildirgesinde ve stratejik hedefleri arasında olan fidanlık ve kendi çiçeğini üretme sözü çerçevesinde sera kurmayı ve her türlü ağaç fidanının yetişebileceği bir alan oluşturmayı planlıyoruz" diye konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler