YALOVA ÇİÇEKÇİLİK TARIMA DAYALI İHTİSAS OSB İÇİN SONA GELİNDİ

Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi çalışmaları son aşamaya geldi. Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, projenin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye’de çiçek borsasının Yalova’da oluşacağını söyledi.

YALOVA ÇİÇEKÇİLİK TARIMA DAYALI İHTİSAS OSB İÇİN SONA GELİNDİ

Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB için sona gelindi

Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB projesinde sona gelindi. Yalova Valisi Cebiroğlu, projenin hayata geçmesi ile birlikte çiçek borsasının Yalovada oluşacağını söyledi

 

 

2003 yılında çalışmaları başlanılan Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için sona yaklaşıldı. Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB Müteşebbis heyet ortakları yüzde 40 Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO), yüzde 20 İl Özel İdaresi, yüzde 20 Çiftlikköy Belediyesi ve yüzde 20 SASBÜDten oluşuyor. Toplam OSB alanı 1050 dönüm olup, bugüne kadar toplam alanın yüzde 62si kamulaştırıldı. Üreticilerin ürünlerini ulusal ve uluslararası platformda tanıtmak, modern teknolojik bir altyapı sunmak, firmaların ihtiyacına yönelik her türlü teknik, sosyal idari tesisleri kurmak, bilgi ve teknolojiye kolay erişimi sağlayacak olan Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB, Yalova için büyük bir değer olup, toplulaştırma işlemlerinin bir an önce tamamlanması ve projenin hayata geçmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

 

ÇİÇEKÇİLİK İHTİSAS OSB

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB projesinde gelinen son durum ve bundan sonra takip edilecek süreci yakinen ilgilendiklerini bildirdi. Planta konuşan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Yalova için çok mühim bir proje olduğunu kaydetti. Vali Cebiroğlu, "Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB Projesinde memnuniyet verici bir noktaya gelindi. Toplulaştırma çalışmalarının sonuçlanmasıyla kuruluş aşaması tamamlanmış olacak. Buna müteakip iç parselasyon ve altyapı çalışmalarına geçilecek. Tüm tarafların üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesiyle bu önemli proje çok yakın bir tarihte hayata geçirilmiş olacak" dedi.

 

ÇİÇEK BORSASI

Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSBnin tamamlanmasından sonra Yalovada çiçekçilik borsasının Yalovada kurulabileceğini sözlerine ekleyen Vali Cebiroğlu, "Çiçekçilik OSB projesi tamamlandıktan sonra süs bitkileri ve çiçekçilik konusunda Türkiye borsasının Yalovada belirleneceğini düşünüyorum. İstanbulun çok yakın olması, Avrupada da yakınlığın bulunması tabii avantaj. Onun dışında artık doğanın doğal halinin yaşam kalitesi için birincil derecede önem olduğunun idrakine varılması gibi unsurlar Yalovanın geleceğinde önemli rol oynayacaktır diye düşünüyorum" diye konuştu.

 

YALOVA GARDEN

Yalova Gardenda sürdürülen çalışmaları da yakından takip ettiğini ifade eden Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Yalova Gardenın hem sektöre hem de Yalovaya değer kattığını söyledi. Vali Cebiroğlu, şunları paylaştı: "Yalova Gardendaki arkadaşlarımız bu işin erbabı. Burası emekleme dönemini çoktan geride bıraktı. Artık yürüme döneminde. Delikanlılık çağına da yakında ulaşacaktır. Bu organizasyon bizden önce kurulmuş bir organizasyon. Başta valimiz olmak üzere emeği geçen herkese böyle önemli bir projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum. Bu akımı öne getiren mücadelede birlik içerisinde olan tüm yönetimdeki arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Yalova Gardenın hem Yalova ekonomisine hem de ülkedeki sektöre katkısı çok büyüktür."

 

 

 

Yalova Floristic and Agro-Specialized Organized Industrial Zone project work has reached to the final stage. Governor of Yalova Mr. Selim CEBİROĞLU mentioned that with completion of the project, Yalova will be the flower stock market of Turkey.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler