YALOVA GARDEN 2015E HAZIR

Yalova’nın mevsimlik çiçek grubunda en ön sırada olduğunu ifade eden Garden A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Okul, 2015’te Garden’in aktif hale geleceğini ifade etti.

Yalovanın Türkiyenin mevsimlik çiçek talebinin % 60nı karşıladığını dile getiren Garden A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Okul, "Türkiyede 5 çiçekçilik üssü var.  Kesme çiçekçilikte Antalya, iç mekan çiçekçilikte Adana, ibreli grubunda Sakarya, yapraklı grubunda Bursa, çalı grubunda Ödemiş ve mevsimlik çiçek grubunda da Yalova. Mevsimlik çiçekte Yalovanın rakibi yok" dedi.

Yalova Gardende parsellerin üyelere teslimatından sonra çok kısa bir sürede alt yapıların ortaklar tarafından tamamlandığını ifade eden Başkan Okul, "45 üyenin 42-43 tanesi faaliyetine başladı. Alt yapılar bitmek üzere, üst yapılar da yüzde 60-70 oranında tamamlandı. 2015 Mayısından sonra Yalova Garden tamamen aktif hale gelecek" şeklinde konuştu.

Yalovanın mesleğin tarihinde çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Okul, "Yalova; süs bitkileri ve peyzaj konusunda ülke düzeyinde bir pazarlama merkezi olarak yoluna devam edecektir. Bizim amacımız sektörümüzü ve pastamızı büyütmek. Yalova Garden bunu yaparak sektörün fark edilir olmasını sağlayacaktır" dedi.

 ‘45 firma birbirine bakarak üretim yapsın..

Başkan Okul, "Şu anda mevsimlik çiçek anlamında Türkiye ihtiyacının % 60nı Yalova karşılıyor. Yalovanın diğer bölgelere oranla önemli bir özelliği daha var. O da ciddi anlamda pazarlama yapması. Tüm çiçek türlerinden Yalovada bulmak mümkündür. Birçok yerde tek tip bitki üretimi yapılırken Yalovaya gelen her aradığını buluyor. Biz de Yalova Garden olarak bunu desteklemeye çalışıyoruz. Alıcıyla ürünü daha kolay buluşturmak en temel hedefimizdir. 45 firma birbirine bakarak üretim yapsın. Çeşit, fiyat ve istikrar bir standarda oturtulsun istiyoruz" ifadelerini kullandı.


Paylaş: 

Diğer Haberler