YEMYEŞİL BİR GELECEK İÇİN

Büyükşehir Belediyesi 19. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri, 3 yıl önce oluşturdukları ormana yeni fidan diktiler.

YEMYEŞİL BİR GELECEK İÇİN

 

     17. Dönem Çocuk Meclisinin faaliyetleri çerçevesinde oluşturulan orman üçüncü yılını doldurdu. Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisinin 2012 yılında Orman Genel Müdürlüğü Ağaçlandırma Dairesi Başkanlığının işbirliğiyle başlattığı çalışmanın gelecek dönemlerde de devam ettirilmesi ve her yıl daha da zenginleşmesi hedefleniyor. Orman alanını gezen 19. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri, alana 100e yakın fidanını, görevliler nezaretinde diktiler ve etkinliğin her sene ara vermeden devam ettirilmesi gerektiğini vurguladılar.

     Çocuklar, "Bu Saha Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Katkılarıyla Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Ağaçlandırılmıştır" yazılı tabela önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Çam ağacının beş senede bir metreye kadar uzayabildiğini öğrenirken, oluşumu çok uzun yıllar alan ormanların değerini daha da iyi anladıklarını söyleyen çocuklar, ileride meclis üyesi olacak arkadaşlarına da sorumluluk düştüğünü belirttiler.

     Çocuklar, bu güzel çalışmaların merkezi Çocuk Meclisini kendilerine armağan eden Başkan Melih Gökçeke bir kez daha teşekkür ettiler. 


Paylaş: 

Diğer Haberler