Yerel Yönetimler ile Ortak Akıl Toplantısı Gerçekleştirildi

“Yerel Yönetimler ile 1. Ortak Akıl Toplantısı” Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi Seminer Salonu`nda gerçekleştirildi.

Yerel Yönetimler ile Ortak Akıl Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Ruhsat ve iskân aşamasında peyzaj projelerinin istenmesi ve takibi için uygulanan prosesin uygulayıcı belediyeler tarafından sunulup, ortak paydada tüm belediyeler tarafından anlaşılması ve işletilebilir hale getirilmesini amaçlayan 1. Ortak Akıl Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Toplantı, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi 13. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buğra Yerliyurt`un Ruhsat ve İskân aşamasında Peyzaj Projesi ve Peyzaj Mimarının rolünün önemi ve gerekliliği ile ilgili genel bilgilendirme sonrasında, Yapı Ruhsat Aşamasında Peyzaj Projesi isteyen T.C. Büyükçekmece Belediyesi'nden Park ve Bahçeler Müdür Yardımcısı Tuba Yetgin ile Necibe Sunar, T.C. Kadıköy Belediyesi'nden Nil Uzunkaya ve T.C. Kartal Belediyesi'nden  Eşref Selen`in sunumları ile ilerleyen toplantı; katılımcıların görüş ve önerileri ile son buldu.

 

 

danis

 

 

15. Dönem Yönetim Kurulu yayınladığı mesajda "katılım sağlayan tüm paydaşlarımıza, sunumları ile toplantımıza değer katan meslektaşlarımıza ve Marmara Belediyeler Birliği'ne 15. Dönem Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

 

 

danis


Paylaş: 

Diğer Haberler