Yerli Sulama Sistemleri

Rainbow sulama sistemleri alanında yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla yerli üretim ürünlerini kullanıma sundu. Firmanın çalışmalarını Genel Koordinatör Levent Kasa ile konuştuk.

Yerli Sulama Sistemleri

RAINBOW ISC Akıllı Sulama Sistemi, kullanıcı dostu çözümleriyle su tasarrufu sağlıyor. İki yıllık Ar-Ge ve saha çalışması sonucunda yerli akıllı kontrol sistemi geliştirildi. Akıllı sulama sistemleri özellikle son yıllarda etkisi artıran iklim değişikliğine karşı tasarruf ve yüksek verimlilik sağlıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan RAINBOW AŞ Genel Koordinatörü Levent Kasa yerli imkanlarla geliştirilen sulama sistemlerinin ilerleyen zamanda dünya pazarında olmasını planladıklarını ifade etti.

 

Levent Kasa, yakın zamanda satışa sunulan yerli üretim sulama kontrol sistemleri ile ilgili olarak; "Ülkemizde satışı yapılan ithal sulama sistemi kontrol ünitelerine karşılık uzun zamandır Ar-Ge ve saha testlerini yaparak 2 sene önce üretimine başladığımız kontrol ünitelerimizi geçtiğimiz yılın sonunda satışa sunmanın gururunu yaşıyoruz. Üretimini yapmış olduğumuz kontrol ünitelerimiz son teknoloji kullanılarak üretimi yapılmaktadır" dedi.

 

rainbow

 

 

"Su tasarrufu sağlıyor"

Yerli Üretim sulama sistemlerinin önemine vurgu yapan Kasa, "Ekim 2021'de yüzde 78,77 oranında yerli katkı oranı ile ‘Yerli Malı Belgesi' aldık. Kasım 2021'de CE ve ISO 9001:2015 belgelerini alarak üretimini yapmış olduğumuz ürünlerimizin rakip ithal ürünlerle yarışacak hale gelmesini sağlamış bulunmaktayız. Kontrol ünitelerimizde önceliğimiz iklim değişikliği konusunda yapmış olduğumuz çalışmalarla tamamen akıllı çözümler sunmaktır" dedi.

 

"Yerli üretim avantaj sağlıyor"

Akıllı şehir ve teknolojik çözümlere odaklanan ürün profilinin yerli ve milli imkanlarla geliştirilerek hayata geçirdiklerini belirten Kasa, "Gelişen teknoloji ile gündemimizde olan akıllı şehircilik mantığına uyan tek ürün olarak hazırlanmış pilli ve Wi-Fi bağlantılı kontrol üniteleri sadece firmamız tarafından üretilmektedir. Yerli üretim olması, ithal ürünlerden üstün özelliklere sahip olduğu anlamına geliyor, şöyle ki yerli üretim olması satış fiyatı anlamında ciddi avantajlara sahiptir" dedi.

 

 

rainbow

 

 

"Peyzaj ve süs bitkileri için ideal ürünler"

Peyzaj sektöründe sulama sistemlerinin verimliliği artırdığını ve büyük ölçüde verimlilik sağladığını belirten Kasa, "Sulama sistemi kontrol ünitelerimiz, pilli ve elektrikli olmak üzere şu an 2 farklı modelde peyzaj sektöründe en çok kullanılan ürünler üzerinde üretimini yapmaktadır. Pilli kontrol ünitelerimiz 4 farklı modelde 1,2,4 veya 6 istasyon olmak üzere üretimini yaptığımız kontrol ünitelerimiz Wi-Fi bağlantılı olarak üretilen sektördeki tek üründür. Elektrikli kontrol ünitelerimiz 6 farklı modelde 6-8-10-12-14 veya 16 istasyon olarak Wi-Fi bağlantılı olarak üretilmektedir" dedi.

 

 

rainbow

 

 

"Hedef uluslararası pazarda boy göstermek"

Peyzaj ve süs bitkileri sektörüne yönelik yapılan çalışmalara ve bu alandaki Ar-Ge çalışmalarından bahseden Kasa, "Sektöre yeni bir soluk getirmek için genç ve dinamik kadromuzla ürün gamımızı genişletmek için Ar-Ge çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. En kısa sürede tüm çalışmalarımızı tamamlayarak güçlü bir şekilde yurtdışı pazarına açılarak sektörde ismimizi duyuracak ve ciddi ihracat rakamlarına ulaşarak ülkemizi yurtdışında da en iyi şekilde temsil etmeyi başaracağımıza inanıyorum. RAINBOW Kontrol ünitelerini dünyanın dört bir yanından akıllı cep telefonunuzu kullanarak veya web tarayıcınızı kullanarak yönetebilirsiniz. Hava durumu tahminli sulama özelliği, peyzaj alanınızı sağlıklı ve güzel tutarken maksimum su tasarrufu sağlamak için sıcaklık tahmini, yağmur olasılığı, rüzgâr hızı ve neme dayalı olarak programı düzenler" dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler