YEŞİL MALATYA DAHA DA YEŞİL OLACAK

Başkan Çakır, 5 yıl içerisinde dikmeyi hedefledikleri 1 milyon fidanla Malatya’nın daha da yeşil olacağını söyledi.

YEŞİL MALATYA DAHA DA YEŞİL OLACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Türkiyeye örnek olacak bir projeyi daha hayata geçiriyor. ‘Yeşil Malatya olarak anılan ilimizde 1 milyon fidan toprakla buluşacak.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi 2015-2019 yıllarını kapsayan Stratejik Planda 1 milyon fidan dikilmesi planlanırken, fidanların dikimi 26 Mart 2015 tarihinde start alıyor.

İlkbaharda 100 bin fidan dikilecek

Büyükşehir Belediyesi 1 milyon fidan dikimi hedefinin ilk ayağında, 2015 yılının ilkbahar mevsiminde 100 bin adet fidan dikecek. Orman Haftası dolayısıyla düzenlenecek olan program ile 35 bin adet fidanın dikimine başlanacak.

26 Mart Perşembe günü başlıyor

Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sultansuyu Tarım İşletmeleri ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile Dünya Ormancılık Günü kutlamaları çerçevesinde 2. Organize Sanayi girişinde fidan dikim töreni düzenlenecek.
Büyükşehir Belediyesinin 1 milyon fidan dikimi projesi, 26 Mart Perşembe günü start alıyor. 26 Mart Perşembe günü saat 11.00de düzenlenecek olan törende Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Malatya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 35 bin adet fidan dikileceği belirtilirken, ilkbahar mevsiminde ise toplamda 100 bin adet fidan dikimi gerçekleştirilecek.

Çakır: ‘Yeşil Malatya daha da yeşil olacak

Malatyanın son yıllarda fidan dikim ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında önemli mesafeler kat ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 5 yıl içerisinde dikmeyi hedefledikleri 1 milyon fidanla Malatyanın daha da yeşil olacağını söyledi. Çakır, ‘Geçtiğimiz yıl hazırladığımız Büyükşehir Belediyesi Stratejik Planda 5 yıllık süreçte 1 milyon fidan dikimi hedefi koyduk. 2015-2019 yılları arasında dikeceğimiz 1 milyon fidan dikimi, Orman Haftası dolayısıyla Perşembe günü start alıyor. Yeşil Malatya olarak anılan ilimiz, Belediyemiz tarafından dikilmesi hedeflenen 1 milyon fidanla daha da yeşil olacak. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Malatya merkez başta olmak üzere, yol güzergahları ve ilçe merkezlerine dikeceğimiz fidanlarla, Malatyanın yeşillenmesine ve ekolojik dengenin korunmasına önemli katkılar sağlanacağına inanıyorum. Bütün hemşerilerimizi bu projemize destek vermeye ve 26 Mart Perşembe günkü törene şimdiden davet ediyorum" şeklinde konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler