YILMAZ AKTAŞ VEDA ETTİ

PMO İstanbul Şubesi 2.Başkanı Yılmaz Aktaş, yeni dönemde aday olmayacağını kaydederek, veda ve teşekkür konuşması yaptı. Aktaş; “Hareketimiz için değişim ve yenilenme zamanı diyerek yönetim kurulundaki görevime şimdilik elveda diyerek ara veriyorum.”

YILMAZ AKTAŞ VEDA ETTİ

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi 10. ve 11. Dönem Yönetim Kurulunda görev alan Yılmaz Aktaş, İstanbul Peyzaj Mimarları Platformunun 12. Dönem Yönetim Kurulu Aday Tanıtım Toplantısında yeni dönemde aday olmayacağını açıkladı. 10. Dönemde Yönetim Kurulu Üyeliği ve 11. Dönemde Şube 2. Başkanlığına yürüten Yılmaz Aktaş, peyzaj mimarlarına teşekkür ederek veda etti.

Yılmaz Aktaş şöyle konuştu:

2014 yılı Şubat ayında sizlerin desteği ile devraldığımız TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 11. Döneminde Yönetim Kurulu çalışmalarında sona gelmekteyiz. Öncelikle seçilmiş yönetim kurulumuza oy versin vermesin genel kurula katılan ve demokrasi adına oy kullanan tüm meslektaşlarımıza teşekkürü borç biliyoruz.

Göreve geldiğimiz günden bugüne daha iyisi olabilmek için bizlere verdiğiniz görevin bilinciyle hiç ara veremeden 10. ve 11. Dönemde çok çalıştık, 4 yıl süresince şeffaf, katılımcı ve demokrasiden taviz vermeden asil, yedek yönetim kurulu üyelerimizin yüksek katılımları ile yoğun bir şekilde çalıştık.

MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN BURADAYIZ

Önce diyalog dedik. "Biz öncelikle mesleğimiz için meslektaşlarımız için buradayız" dedik. Kamu ziyaretlerimiz ile "sesiniz" olduk. İmza yetkisi ile ilgili sıkıntılarımız vardı önce bu konuya eğildik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile görüşmelerde bulunduk mesleki protokol imzalama başarısı gösterdik, pek çok belediye ile de protokollerimiz son aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Bu mesleki protokoller mesleki kazanımlarımız, kamu ve özel sektör istihdamın arttırılması, mesleki bilinirlik ve mesleki sınırlarımıza saldırıların önlenmesinde çok büyük bir değer taşımaktadır ki, odamızın 24 yıllık geçmişinde bugüne kadar yapılan en önemli çalışmadır.

Bunlar yetmezdi, yetmemeliydi! 24 yıllık süreçte en fazla meslek içi eğitim geliştiren yönetim kurulu olduk. Mesleki gelişmeleri sürekli takip ederek yenilikçi yaklaşımları, merak edilenleri, talep edilen eğitim ve seminerleri gerçekleştirdik. Odamızı her yıl aynı rutin eğitimleri yapan kurum hüviyetinden kurtarmak, yenilikleri üyemize tanıtmak amacımız oldu. 10 Şubat 2018 tarihinde yaptığımız 11. Dönemin son meslek içi eğitim toplantısına 150 kişinin üzerinde katılım sağlandı.

10LARI 100LERE ÇIKARTTIK

Oda üye ilişkisini metinlere değil gönüllere kazıdık. 10ları, 100‘lere, hatta 100leri 1000lere çıkarttık. Üyelerimizin katılmayı tercih etmediği tüm etkinlikleri yüksek katılım ile gerçekleştiren yönetim kurulu olduk. 20-30 kişinin katılım gösterdiği özel günler ve yemeklerimize 1100 kişilik bir katılıma ulaştırdık, iftar yemeklerinde 400er meslektaşımızı ağırladık, eğitim faaliyetlerinde 60 kişinin altına hiç düşmedik. Tüm bunları yaparken siz değerli meslektaşlarımızın hep desteğini gördük. Bu sayılar çok önemli zira gücünü meslektaşından alan kurumların, ayakta durmasını sağlayan meslektaşlarının katkı ve katılımlarıdır. Oda öğrenci ilişkilerini sıcak tutmak için tüm gayretimizi gösterdik.

Tüm bunları yaparken odamızın, yani siz değerli üyelerimizin aidatlarını kullanmamaya özen gösterdik. Önce meslek ve meslektaşlarımız dedik sınırlı kaynaklarımızı heba etmedik. Belki de en az bütçe ile en çok faaliyeti yapan yönetim kurulu olduk. Destekçilerimiz hep yanımızda oldu; AĞAÇ AŞ, TÜRKÇİM, ÇAĞLAYAN TARIM, IŞIK PEYZAJ, BÜYÜK ÇAMLICA, BİOART ve sektörümüzün önde gelen pek çok firması. Son dönem sıkça duyduğumuz "bana icra geldi" cümlelerinde ve oda üye ilişkilerinde hep üyeden yana olduk, bu sebeple Genel Merkez tarafından her platformda tenkit edildik.

Bizlere verdiğiniz yetki ile sadece; sizin için, mesleğimiz için, meslektaşlarımız için; hep inandık, hep çok çalıştık.

2013 yılının Kasım ayında bir cafenin terasında sayın başkanımız Murat ERMEYDANın önderliğinde; sayın Engin BAKACAK, Sayın Doğan AYDIN ile birlikte başlattığımız bu hareketin buralara gelmesinde 10. dönemde 250 oyla 11. dönemde ise 350 oyla rekorlar kırarak seçim kazanmasında bizden çok siz değerli üyelerimizin emeği var bu sebeple üzerimizde hakkı olan TÜM ÜYELERİMİZE AYRI AYRI ŞÜKRANLARIMI sunuyorum ve yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum. Ayrıca yönetim kurullarında görev alan Sayın Murat ERMEYDAN, Sayın Dilek TAŞYUMRUK, Sayın Doğan AYDIN, Sayın Özge ÖZÖZTÜRK, Sayın Engin BAKACAK, Sayın Abdurrahman ÇETİNKAYA, Sayın Mehmet MENGÜ, Sayın Uğur PULAT, Sayın Dilek YÜRÜK, Sayın Zeynep YAMAÇ, Sayın Erman UZUN, Sayın Uğur BAŞTÜRK, Sayın Emre GÖNÜL, Sayın Gülbin GÖRGÜLÜ, Sayın Emine ATAOĞLU ve Sayın Merve KALUÇ sizlerle çalışmak büyük bir zevkti hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Ve tabi ki son teşekkür sürecin en başından beri hep yanımda olan beni hep destekleyen sevgili eşim Nilüfer KART AKTAŞa olacak.

Şimdi hareketimiz için değişim ve yenilenme zamanı diyerek yönetim kurulundaki görevime "ŞİMDİLİK ELVEDA" diyerek ara veriyorum. Mesleğimiz ve meslektaşlarımız için kazanımlarımızın arttığı güzel yarınlarda görüşmek dileği ile...

Son olarak; sizleri odamıza, mesleğimize ve haklarımıza sahip çıkmak, olağan kongremizi demokrasi şölenine çevirmek ve gücümüzü göstermek adına 24-25 Şubat 2018 tarihinde genel kurul ve 12. Dönem yönetim kurulu seçimine katılmanızı rica ediyorum.    


Paylaş: 

Diğer Haberler