ZONGULDAK BELEDİYESİNDEN PEYZAJ İHALESİ

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Beldesinde, Belediye, mevzinin karşısından kale mevkisine kadar olan yaklaşık 1500 metrelik kısmın, peyzaj düzenlemesi için açtığı ihale’ye 6 firma teklif verdi.

ZONGULDAK BELEDİYESİNDEN PEYZAJ İHALESİ

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Beldesinde, Belediye, mevzinin karşısından kale mevkisine kadar olan yaklaşık 1500 metrelik kısmın, peyzaj düzenlemesi için açtığı ihale’ye 6 firma teklif verdi.

Filyos beldesinde, Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen ihale’ye ihale komisyonu üyeleri ve teklif veren 6 firma katıldı. Belediye Sahil projesi kapsamında kale mevkine kadar olan yaklaşık 1500 metrelik peyzaj düzenlemesi için açtığı İhaleye, 6 firma teklif vererek katıldı. İhaleyi alan firma ile gerekli prosedürler tamamlanınca sözleşme imzalanıp işe başlanacağı belirtildi. Belediye Başkanı Ömer Ünal, siyasi rakiplerinin belediye’yi şikayet ederek, projeyi yaklaşık 2-3 yıl kadar engellediklerini ifade etti. Başkan Ünal, "Bizim Filyos’ta 2 kilometre uzunluğunda bir sahilimiz var. Bu sahilin belediyenin yan tarafındaki kısmını biz belediye olarak kendi imkanlarımızla yaptık. Halkımızın imkanına sunduk. Halkımız şimdi oradan faydalanıyor. Ancak belediyemizin sağ tarafından itibaren kale dibine, sit alanı başlangıcına kadar olan kısım, bugüne kadar yapılamamıştı. Burada bizim siyasi rakiplerimiz bizi şikayet edip bizi yaklaşık 2-3 yıl kadar engellemişlerdi. Biz bu işi çözümü için mahkeme ve bakanlıklarda uğraştık. Bakanlıktan olurunu aldık. Kıyı dolgu imar planımızı yaptık. Maliye Bakanlığı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’de o alanların tasarrufunu belediyemize bıraktı. Biz belediye olarak mevzinin oradan başlayarak, belediye parkının karşısından kale önüne kadar olan kısmın, peyzaj düzenlemesinin ihalesini yapıyoruz. İhaleye 6 tane firma katıldı. Firmanın tekliflerini ihale komisyonu değerlendirecek. İhale komisyonu uygun bulduğu, kriterleri tutan firmaya işi vereceğiz. Sözleşmeyi imzalayarak hemen inşaatına başlayacağız. Firmaya verdiğimiz süre 60 gündür inşallah 60 günlük süre zarfında, Filyos’un belediye parkının ön kısmı, futbol sahası karşısından başlayarak, kale önüne kadar giden kısım, sit alanının başlangıcına kadar olan kısımda da peyzaj düzenlemesi araç, yaya, yürüyüş yolu gibi düzenlemelere başlıyoruz. Bugün ihaleyi yaptık. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra müteahhit firma çalışmalara başlayacaktır. Yaklaşık 1500 metre civarında peyzaj düzenlemesi yapılacaktır”dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler