PEYZAJ MİMARLARI ODASINDAN BAŞKANA ZİYARET

Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Necla Yörüklü ve yönetim kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskini ziyaret ederek kentsel dönüşüm projesi ile ilgili raporlarını başkana teslim ettiler.

  PEYZAJ MİMARLARI ODASINDAN BAŞKANA ZİYARET

Başkan raporu aldı

 

Ziyarette, Yörüklü ve üyeler, temeli atılan yeni kentsel dönüşüm projesi ile ilgili oda tarafından hazırlanan rapor ve protokol metnini Başkan Keskine teslim etti. Oda Başkanı Yörüklü, kentsel dönüşümde teknik ve sosyo-ekonomik beklentilerini dile getirirken peyzaj mimarlarının istihdamı ile yeni imar planlarında peyzaj mimarlığı disiplinine ihtiyaç olduğunu vurguladı.
     Peyzaj Mimarları Odası üyelerinin Türkiyeye örnek olan kentsel dönüşüm projesine destek olduklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Keskin, inşaat çalışmaları tüm hızıyla süren dönüşümü anlattı. 2004 yılından bu yana hayata geçerek tamamlanan kentsel dönüşüm projelerini anlatan Keskin, "Yeni yapılan projenin yüzde 40ı sosyal donatı alanı. Lütfen, kimse kulaktan duydukları ile hareket etmesin. Herkesi bekliyoruz. Başbakanımız Erdoğanın talimatı ile revize ettiğimiz proje zemin+5 kat olacak. Yeşili, sosyal donatı alanları ile Türkiyeye örnek olan bu projeye herkesten destek bekliyoruz" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler