30. Yılında Peyzaj Mimarlığı Günü

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, kuruluşunun 30. Yılında Peyzaj Mimarlığı günü için bir açıklama yayınladı. Açıklamada, IFLA Kongresi’ne ve peyzaj mimarlığı mesleğinin hak ettiği yere gelmesi için çalışıldığına vurgu yapıldı.

30. Yılında Peyzaj Mimarlığı Günü

 

Yapılan açıklamada; "Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını geride bıraktığımız bu zaman diliminde hem ülkemiz hem dünyamız artık kırmızı kod vermektedir. Özellikle iklim krizi ve ona bağlı doğal afetler ile başa çıkmak için yeni yollar aranmaya devam edilmektedir. Hâlbuki çare her zaman olduğu gibi elimizin altındadır, Peyzaj Mimarlığı! TMMOB Peyzaj Mimarları olarak kuruluşumuzun 30. yılını kutladığımız senemizde her zaman olduğu gibi mesleğimizin ve meslektaşlarımızın hak ettikleri yere gelmesi için çalışırken; ülkemiz ve dünyamız için atılması gereken adımların uluslararası çerçevede tartışılacağı, mesleğimizin dünya çapında en önemli etkinliği olan IFLA 60. Dünya Kongresi en önemli gündemimiz olarak yerini alacaktır.

 

Ülke genelinde yer alan 6 Şubemiz, 18 İl ve İlçe temsilciliğimiz ve 81 ilde mesleğimizi temsil eden binlerce meslektaşımız, kamuda, kendi işyerinde, ücretli ve akademilerde çalışan meslektaşlarımız ve mesleğimizin geleceği olan öğrencilerimiz ile birlikte kırmızı kod veren dünyamızın daha refah yarınlara kavuşması amacıyla örgütlü mücadelemizi sürdüreceğimizi kamuoyuna deklare ediyoruz.

 

Bu vesile ile 13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma faciasında kaybettiğimiz 301 canımızı anıyor, tüm üyelerimizi ve meslektaşlarımızı saygıyla selamlıyoruz." denildi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler