30 YILLIK MESLEK TECRÜBE İLE YENİ DİNAMİZM

YK Flowers 30 yıllık tecrübesiyle; üretici ile satıcı arasındaki koordinasyonu sağlayarak, tüketiciye kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmaktır.

30 YILLIK MESLEK TECRÜBE İLE YENİ DİNAMİZM

-Merhaba Oral Bey, tesislerinizin kapılarını bizlere açtığınız için teşekkür ederiz. Öncelikle firmanızın kuruluş aşamasından bahseder misiniz?

Firmamız 26 Eylül 2018'de temelleri atıldı ve çok kısa bir zaman içerisinde iş hayatına damgasını vurmaya başladı. YK Flowers; Osman YANIK ve Oral KORURLAR tarafından kuruldu. YK Flowers’ın kuruluş amacı; üretici ile satıcı arasındaki koordinasyonu sağlayarak, tüketiciye kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmaktır. Bu amaçla sektörün merkezi sayılabilecek bir konumdayız; Yalova Tavşanlı’da üretim tesislerimiz. Kendi mülkümüz üzerinde, uluslararası standartlarda tesis inşa ettik, bunu ciddi yatırımlarla ve 30 yıllık tecrübemizle sağladık.

- Üretim tesislerinizde hangi bitkilerin üretimini yapıyorsunuz?

Çok geniş üretim yelpazesine sahip olsak da, yoğun olarak; aromatik bitkiler, kasımpatı, aloe vera, anthurium, kaktüs çeşitleri, skulent çeşitleri, süs biberi, mum çiçeği, kalanşo, bambu türleri, orkide, menekşe türleri gibi iç mekan ve dış mekan bitkilerini üretiyoruz. İç mekân bitkileri üretimini şu an için biraz daha yoğun yapıyoruz çünkü çalıştığımız bazı firmalar bu yönde bitki tedarik ediyorlar.

-Üretim haricinde verdiğiniz hizmetler olduğunu da biliyoruz. Bunlardan bahseder misiniz?

YK Flowers olarak; başta IKEA olmak üzere zincir marketlere; ürün temin ediyoruz, üreticiler ile marketler arasında iletişim ağını organize ediyoruz, ürün planlaması yapıyor ve programla hizmetleri veriyoruz. Ürün kalitesini korumak ve artırmak için; üreticilere çevreye saygılı, insana önem veren, kaliteli ürün üretmeye teşvik ediyoruz ve bu konuda eğitimler veriyoruz, sosyal sorumluluk projeleri üretiyoruz, çalışanlar için uygun çalışma ortamları sağlayarak, tüketiciye ulaşana kadar bitkinin sağlıklı bir şekilde sevk edilmesini sağlıyoruz.

-Tesislerinizin kuruluşundan bahsetmiştiniz, Uluslararası standartları yakalamak için nasıl bir yol izlediniz?

Yatırlarımızı yaptığımız aşamada hem üretim sahamızı hem de ofis binamızı bu yönde tasarlayarak işe başladık. Kurulduğumuz günden itibaren üretim kalitemizi en üst seviyede tutarak, Uluslararası standartlarda hizmet vermek amacı ile IWAY ve IWAY MUST kriterlerini tamamladık. ISO 9001, ISO 28001, MPS sertifikalarını almak için hazırlıklarını tamamlamış ve başvurularını yapmış durumdayız.Tüm paydaşlarımız ile birlikte yapacağımız stratejik planlamayla; geleceğe yönelik politikalar üretmeyi, kalitede sürekliliğin sağlanmasını, rekabet gücünün artırarak, sağlıklı büyümeyi, değişime uyum sağlayarak öncülük etmeyi, eldeki güçlerin etkin ve aktif olarak kullanmayı, kurumsal ve sosyal sorumluluk alanlarında birlikte çaba sarf etmeyi amaçlıyoruz.

YK Flowers ailesi olarak yeniden başladığımız bu güzel ve heyecan verici yolculuğun daima başarılarla dolu olmasını temenni ediyor, tüm paydaşlarımıza başarılar diliyoruz…


Paylaş: 

Diğer Haberler