BAHÇIVANLIK KURSU BAŞLIYOR

İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. bahçıvanlığı öğrenmek ve bahçıvan olmak isteyenler için düzenlediği bahçıvanlık kursu 25 Şubat’ta başlayacak.

BAHÇIVANLIK KURSU BAŞLIYOR

 

Bahçıvanlık kursu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası Park Bahçeler Müdürlükleri ile Eyüp ve Maltepe Halk Eğitim Merkezleri işbirliğinde ve İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. koordinatörlüğünde Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde gerçekleştirilen ve meraklılarının sabırsızlıkla beklediği Bahçıvanlık Kursu; Haliç Eğitim Merkezi için 25 Şubat 2013 ve İdealtepe Eğitim Merkezi için 27 Şubat 2013 tarihlerinde başlayacak.

Kimler katılabilir?

Bahçıvanlık Kurslarına meslek sahibi olmak isteyenler, bahçıvanlığı daha profesyonelce sertifikalı olarak yapmak isteyen bahçıvanlar, çiçekçi-fidancı esnafı, peyzaj-ziraat-orman fakültelerinden yeni mezun mühendis, mimar ve teknikerlerden pratik tecrübelerini arttırmak isteyenlerin yanında hobi olarak yapmak isteyen yediden yetmişe okur yazar olan herkes katılabiliyor. Dersler; haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri 08:30-16:10 saatleri arasında otuz altı (36) işgünü (288 saat) boyunca devam edecek ve kurslar 20 ve 22 Mayıs 2013 tarihlerinde sona erecek.

Verilecek Dersler

Kursta, bahçıvan adayları hem teorik hem pratik eğitim alacak olup, verilecek dersler şunlar: Proje Okuma, Toprak Hazırlığı, Ekim-Dikim Faaliyetleri, Sera Yapım Tekniği, Çevre Koşulları, Dış Mekan Bitkileri, Çim Alan Tesisi, Süs Bitkilerinde Budama, Süs Bitkileri Hastalıkları İle Mücadele, Kültürel Bakım, Meyvecilik, Toprak İşleme Alet ve Makinelerinin Ayarı ve Kullanılması.


Paylaş: 

Diğer Haberler