MALATYA'DA SERTİFİKALAR VERİLDİ

Malatya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle açılan "Park, Bahçe ve Koruların Bakımı" kursunda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

MALATYA'DA SERTİFİKALAR VERİLDİ

 

Malatya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle açılan "Park, Bahçe ve Koruların Bakımı" kursunda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda sertifika dağıtım töreni düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Berk, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ramazan Aytekin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veysel Güler ve kursiyerlerin katıldığı törende konuşan Berk, meslek edindirmeye yönelik kursların önemli olduğunu belirtti.

Kursta verilen sertifikaların ülke ve millete hayırlı olmasını dileyen Berk, kursta emeği geçenlere teşekkür etti.

Ramazan Aytekin de kursiyerlerin iki ay boyunca toplam 272 saatte ve dış mekan süs bitkileri, peyzaj planlama, budama ve ilaçlama tekniği, kesme çiçekçilik, çim alanlarının oluşturulması, bakımı ve mevsimlik çiçeklerle örtücü bitkilerin yetiştirilmesi konularında teorik ve pratik eğitim aldığını vurguladı.

Aytekin, bitki üretim tekniklerini bilen, bahçıvanlık ve peyzaj alanlarının bakımı ve korunması konularında deneyim kazanan kursiyerlerin şehrin güzelleştirilmesinde önemli katkıları olacağına inandıklarını bildirdi.

Daha sonra kursiyerlere, sertifikaları verildi.

kaynak: www.haberler.com


Paylaş: 

Diğer Haberler