BELEDİYEDEN GENÇLERİN PROJESİNE DESTEK

BELEDİYEDEN GENÇLERİN PROJESİNE DESTEK

Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencilerinin, "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında, Manisa Belediyesi tarafından Kazan Deresinin üst kısmında yapılacak olan çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.
Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencileri, Büşra Abaylıca, Seda İleri, Filiz Ünal, Miray Çantay, Burçin Yıldız ile Gülşen Yeşildağ, "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında Kazan Deresinin üst kısmında Manisa Belediyesi iş birliğiyle peyzaj ve çevre düzenlemesi başlattı. Çalışmaların yapılacağı alanda öğrencilerle bir araya gelen Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, öğrencilere çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kazan Deresinin üst kapama çalışmalarının ardından yapılan peyzaj çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Açıkdil, "Yıllardır Akmescit Mahalle sakinlerinin kanayan yarası haline gelen Kazan Deresinde, Manisa Belediyesi tarafından yapılan üst kapama çalışmalarının ardından peyzaj çalışmalarına devam ediyoruz. Bu kapsamda Kazan Deresinin üst kısmında yürütülen çalışmaların belli bir kısmını Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencileri, topluma destek projesi adı altında Manisa Belediyesi ile birlikte çalışarak bir proje hazırlamak istediler." dedi
BELEDİYE ÖĞRENCİ İŞBİRLİĞİ
Kazan Deresinin üst tarafında Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencileri ile Manisa Belediyesinin birlikte yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi veren Açıkdil, "Kazan Deresinin üst tarafında ise derenin ağzına dört tane baks koyacağız. Baksları koyduğumuzda derenin yönü değişecek ve önüne çökertme havuzu yapacağız. Baksların ağzına da, dereden gelen pislikleri önlemek için ızgara koyacağız. Peyzaj düzenlemesi, baksların konulması, derenin ağzına ızgara konulması ve ayrıca çökertme havuzu konulmasını, Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğrencilerimiz ile birlikte yapacağız. Kazan Deresinin üst kapama çalışmalarının ardından yapılan peyzaj düzenlemesi, derenin üst tarafında da devam edecek. Dolayısıyla yapılan çalışmalarda eksik kalan kısmı Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencilerimizle birlikte tamamlayacağız.
ÖĞRENCİLERDEN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Manisa Belediyesinin desteğiyle, "Topluma Hizmet Uygulamalarını" hayata geçirdiklerini ifade eden Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencileri Manisa Belediyesine teşekkürlerini ifade etti.    


Paylaş: 

Diğer Haberler