BELEDİYENİN FİDANLARI 2023 YILINA KADAR ORMAN FİDANLIĞINDAN

Muradiye Orman Fidanlığı ile Yunusemre Belediyesi arasında uzun soluklu fidan alım protokolü imzalandı. Manisa Yunusemre Belediyesi’nin fidanları 2023 yılına kadar İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Muradiye Orman Fidanlığı’ndan temin edilecek.

BELEDİYENİN FİDANLARI 2023 YILINA  KADAR ORMAN FİDANLIĞINDAN

 

İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Muradiye Orman Fidanlık Müdürlüğü ile Manisa ili Yunusemre ilçesi Belediyesi Başkanlığı arasında imzalanan fidan temini ve alımı sözleşmesi 2023 yılına kadar geçerli olacak. İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi protokole imza attılar. Muradiye Orman Fidanlığında gerçekleştirilen sözleşme protokolü imza töreninde konuşan İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, projenin bir ayağı olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Orman teşkilatı olarak hedeflerinin daha yeşil bir Türkiye olduğunu ve bu hedefle alt yapı çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Aybal, "Muradiye Orman Fidanlığı, ülkemizin en önemli fidanlıkları arasında yer almaktadır. Bu proje Türkiyede belediyelerimizin alım garantili proje olmasından dolayı şu anda ilktir. Bu nedenle Yunusemre Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Biz bundan sonraki süreçte protokol kapsamında 2023 yılına kadar Yunusemre Belediyemizin ihtiyaç duyduğu fidanları yetiştirerek en güzelini sahaya, vatandaşların yaşadığı ortamlara, parklara, bahçelere dikmek suretiyle bu bizim hedefimiz olacak" diye konuştu. Bu protokolün diğer belediyeleri de örnek olmasını temenni eden Aybal, "Muradiye Orman Fidanlığımızda yılda 5 milyon fidan yetiştiriyoruz. Burada orman ağacı fidanı yanında süs bitkisi ve diğer türleri de yetiştiriyoruz" şeklinde konuştu.

 

 

1 MİLYON AĞAÇ

 

Proje kapsamında ağaç dikimini yapmaya daha önce başladıklarını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlunun ‘1 milyon ağaç projesini hayata geçirmek istediklerini söyledi. Alım garantili fidan yetiştirmenin Türkiyenin en büyük projeleri arasında olduğunu vurgulayan Başkan Çerçi, "Bu 1 milyon ağacın yaklaşık 700 bini, 2023 yılına kadar proje kapsamında Muradiye Orman Fidanlığı tarafından yetiştirilecek ve ücreti karşılığında belediyemiz tarafından satın alınarak toprakla buluşturulacak. Geriye kalan 300 bin fidan ise ücretsiz olarak Yunusemre Belediyesinin proje alanlarına hibe olarak verilecek" dedi.

 

 

 

The plant supply and buying contract between Muradiye Forest Nursery Directorate


and Yunus Emre district municipality will be valid until 2023. İzmir Regional Director of Forestry Mr. Şahin Aybal and Mayor of Yunusemre Municipality Dr. Mehmet Çerçi signed the protocol.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler