PEYZAJIN OUPS HALİ TARTIŞILDI

İstanbul Üniversitesi Tasarım Kulübü ‘Peyzajın Süreçleri; OUPS’ konulu bir söyleşi düzenledi. Söyleşide ofislerde ve uygulamada, özel ve kamu kuruluşlarında peyzaj projesinin süreçleri tartışıldı.

PEYZAJIN OUPS HALİ TARTIŞILDI

 

Peyzajın OUPS (Ofislerde / Uygulamalarda / Projelendirme / Süreçleri) İstanbul Üniversitesi Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen söyleşide ele alındı. Büyük ilgi gören söyleşi Yapı Endüstri Merkezinde gerçekleştirildi. Söyleşinin moderatörlüğünü İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hakan Altınçekiç üstlendi. Peyzajın Süreçleri OUPS söyleşisine şu isimler konuşmacı olarak katıldı; META Peyzaj Kurucu Ortağı Yılmaz Aktaş, Işık Peyzaj Yönetici Ortağı Selin Turan, Kanat Group Kurucu Ortağı İlter Kanat, PTM Proje Kurucu Ortağı Engin Aktaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Planlama Şefi Melek Akça Akar.

Söyleşiye peyzaj mimarları öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Ayrıca, geniş davetli grubu da söyleşideki yerini aldı. Peyzaj sektörünün proje ve uygulama konularında önde gelen kişiler ile öğrencileri bir araya getiren bu söyleşi peyzaj sektörünün gündemi, geleceği ve sorunları hakkında tartışma platformu oluşturdu. Ofislerde ve uygulamalarda özel ve kamu kuruluşlarında peyzaj projesinin süreçleri hakkında bilgiler verildi.

 

 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TASARIM KULÜBÜ

 

İstanbul Üniversitesi Tasarım Kulübü, 2014 yılında öğrencilerin tasarım yeteneklerini geliştirmek, zihinsel becerilerini üst seviyelere taşımak, eğitim ve iş hayatı konularında bireylere yön verip akılda kalan sorulara cevap bulabilmek amacıyla kurulmuştur. Yalnızca sistematik düşünmek yerine sosyalleşmeyi, paylaşmayı ve farklı disiplinler içerisinde geniş perspektifli düşünmeyi hedefleyen bir öğrenci topluluğudur. Ofis ve uygulama çalışmaları arasındaki farkları ve çalışma kapsamlarını anlamak amacıyla 2016 yılında OPS (Ofislerde Projelendirme Süreçleri) ve UPS (Uygulama Projeleri Süreçleri) başlıkları altında birbirleri ile bağlantılı etkinlikler düzenlenmiştir.

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler